View Results
Month Date Team Opposition League Venue Pushback
July
Jul Sat 29th - TBC Ladies' 6th XI vs Redbridge & Ilford 3 Essex Div 4 TBC TBC
August
Aug Sat 26th - TBC Men's 1st XI vs TBC Friendly Water TBC
September
Sep Sat 9th - 15:00 Men's 1st XI vs Folkestone 1 Friendly Water 15:00
Sep Sat 9th - 12:00 Men's 1st XI vs Southgate 1 Friendly Water 12:00
Sep Sat 9th - 01:30 Southgate vs Folkestone 1 EHL East Water 01:30
Sep Sat 16th - TBC Ladies' 2nd XI vs all day 11.00 - 18.00 PLUM - Ladies EHL Water TBC
Sep Sat 16th - 13:45 Ladies' 2nd XI vs all day 9.00 - 15.00 PLUM - Ladies EHL Sand 13:45
Sep Sat 16th - 15:30 Men's Evergreens vs Surbiton Vintage LHL GMB Surbiton (sand) 15:30
Sep Sat 16th - 10:30 Mens Chelmsford Supervets vs Sevenoaks Old Oaks LHL SV1 Holly Bush Lane 10:30
Sep Sat 23rd - 14:15 Ladies' 1st XI vs Cambridge City 1 EHL East Water 14:15
Sep Sat 23rd - 14:30 Ladies' 2nd XI vs Upminster 1 East 1S Coopers Company & Coborn School 14:30
Sep Sat 23rd - 11:00 Ladies' 3rd XI vs Upminster 2 Essex Prem Water 11:00
Sep Sat 23rd - 09:30 Ladies' 4th XI vs Brentwood 3 Essex Div 2 Water 09:30
Sep Sat 23rd - 14:30 Ladies' 5th XI vs Havering 3 Essex Div 2 Campion School 14:30
Sep Sat 23rd - 10:15 Ladies' 6th XI vs Havering 4 Essex Div 4 Sand 10:15
Sep Sat 23rd - 11:30 Ladies' 7th XI vs East London 7 Essex Div 5 Mile End Stadium 11:30
Sep Sat 23rd - 15:45 Men's 1st XI vs Blueharts 1 East Prem A Water 15:45
Sep Sat 23rd - 12:30 Men's 2nd XI vs Crostyx 2 East 3SE Water 12:30
Sep Sat 23rd - 13:15 Men's 3rd XI vs Clacton 1 East 4SE Sand 13:15
Sep Sat 23rd - 16:00 Men's 4th XI vs Upminster 4 East 6SE Coopers Company & Coborn School 16:00
Sep Sat 23rd - 10:00 Men's 5th XI vs Havering 3 East 7SE Campion School 10:00
Sep Sat 23rd - 11:45 Men's 6th XI vs Thurrock 2 East 7SE Sand 11:45
Sep Sat 23rd - 15:00 Men's Evergreens vs Reading Supervets LHL GMB Sonning Lane 15:00
Sep Sat 30th - 14:30 Ladies' 1st XI vs Bedford 1 EHL East TBC 14:30
Sep Sat 30th - 14:30 Ladies' 2nd XI vs Tunbridge Wells 1 East 1S Water 14:30
Sep Sat 30th - 11:00 Ladies' 3rd XI vs Colchester 3 Essex Prem Colchester Garrison 11:00
Sep Sat 30th - 16:00 Ladies' 4th XI vs Chelmsford 5 Essex Div 2 Water 16:00
Sep Sat 30th - 16:00 Ladies' 5th XI vs Chelmsford 4 Essex Div 2 Water 16:00
Sep Sat 30th - 11:00 Ladies' 6th XI vs Harlow 2 Essex Div 4 Leventhorpe School 11:00
Sep Sat 30th - 10:00 Ladies' 7th XI vs Upminster 5 Essex Div 5 Water 10:00
Sep Sat 30th - 15:00 Men's 1st XI vs St. Albans 1 East Prem A Oaklands College 15:00
Sep Sat 30th - 12:30 Men's 2nd XI vs Colchester 1 East 3SE Colchester Garrison 12:30
Sep Sat 30th - 13:00 Men's 3rd XI vs East London 4 East 4SE Mile End Stadium 13:00
Sep Sat 30th - 13:00 Men's 4th XI vs Rochford 1 East 6SE Water 13:00
Sep Sat 30th - 11:30 Men's 5th XI vs Witham 4 East 7SE Water 11:30
Sep Sat 30th - 10:30 Men's 6th XI vs Old Southendians 4 East 7SE Old Southendian HC 10:30
Sep Sat 30th - 13:00 Men's Evergreens vs Indian Gym Grand Masters LHL GMB Indian Gymkhana HC 13:00
Sep Sat 30th - 13:30 Mens Chelmsford Supervets vs Bromley and Beckenham Vets LHL SV1 Langley Park School 13:30
October
Oct Sat 7th - 14:00 Ladies' 1st XI vs Hampstead & W S/V EHL East Water 14:00
Oct Sat 7th - 13:30 Ladies' 2nd XI vs Holcombe 1a East 1S Holcombe HC astro 13:30
Oct Sat 7th - 17:00 Ladies' 3rd XI vs Crostyx 2 Essex Prem Water 17:00
Oct Sat 7th - 10:15 Ladies' 4th XI vs Redbridge & Ilford 2 Essex Div 2 Sand 10:15
Oct Sat 7th - 11:30 Ladies' 5th XI vs East London 5 Essex Div 2 Mile End Stadium 11:30
Oct Sat 7th - 09:30 Ladies' 6th XI vs Braintree 3 Essex Div 4 Water 09:30
Oct Sat 7th - 15:30 Ladies' 7th XI vs Witham 3 Essex Div 5 Bramston Sports Centre 15:30
Oct Sat 7th - 15:30 Men's 1st XI vs Saffron Walden 1 East Prem A Water 15:30
Oct Sat 7th - 10:55 Men's 2nd XI vs Redbridge & Ilford 1 East 3SE Water 10:55
Oct Sat 7th - 11:45 Men's 3rd XI vs Witham 2 East 4SE Sand 11:45
Oct Sat 7th - 13:00 Men's 5th XI vs East London 7 East 7SE Mile End Stadium 13:00
Oct Sat 7th - 13:15 Men's 6th XI vs East London 6 East 7SE Sand 13:15
Oct Sat 7th - 12:15 Men's Evergreens vs Richmond Rogues LHL GMB Water 12:15
Oct Sat 7th - 14:45 Mens Chelmsford Supervets vs Indian Gym Tigers LHL SV1 Sand CANCELLED
Oct Sat 14th - 13:30 Ladies' 1st XI vs Barnes 1 EHL East TBC 13:30
Oct Sat 14th - 12:30 Ladies' 2nd XI vs Folkestone 1 East 1S Water 12:30
Oct Sat 14th - 12:30 Ladies' 3rd XI vs Wapping 4 Essex Prem John Orwell Sports Centre 12:30
Oct Sat 14th - 12:00 Ladies' 4th XI vs Old Southendian Essex Div 2 Warners Bridge Park 12:00
Oct Sat 14th - 14:00 Ladies' 5th XI vs Colne 1 Essex Div 2 Water 14:00
Oct Sat 14th - 11:00 Ladies' 6th XI vs Colchester 4 Essex Div 4 Colchester Garrison 11:00
Oct Sat 14th - 11:45 Ladies' 7th XI vs Braintree L4 Essex Div 5 Sand 11:45
Oct Sat 14th - 15:30 Men's 1st XI vs Harleston Magpies 1 East Prem A Water 15:30
Oct Sat 14th - 14:30 Men's 2nd XI vs Waltham Forest 2 East 3SE Walthamstow Academy 14:30
Oct Sat 14th - 17:00 Men's 3rd XI vs Brentwood 3 East 4SE Water 17:00
Oct Sat 14th - 16:30 Men's 4th XI vs Saffron Walden 4 East 6SE Joyce Frankland Academy 16:30
Oct Sat 14th - 10:15 Men's 5th XI vs Old Loughtonians Academy 1 East 7SE Sand 10:15
Oct Sat 14th - 15:00 Men's 6th XI vs Saffron Walden 6 East 7SE Joyce Frankland Academy 15:00
Oct Sat 14th - 10:30 Men's 7th XI vs London Royals 10SE Water 10:30
Oct Sat 14th - 13:15 Men's Evergreens vs Hampstead and Westminster London GM LHL GMB Sand 13:15
Oct Sat 14th - 13:30 Mens Chelmsford Supervets vs St. Albans Praetorians LHL SV1 Beaumont School 13:30
Oct Sun 15th - 15:00 Ladies' Veterans vs St. Ives 1 Friendly TBC 15:00
Oct Sun 15th - 14:00 Mixed XI vs Southend 2 Friendly Water 14:00
Oct Sat 21st - 14:00 Ladies' 1st XI vs Harleston Magpies 1 EHL East Water 14:00
Oct Sat 21st - 15:00 Ladies' 2nd XI vs Broxbourne 1 East 1S Broxbourne HC astro 15:00
Oct Sat 21st - 15:30 Ladies' 3rd XI vs Braintree Essex Prem Water 15:30
Oct Sat 21st - 10:30 Ladies' 4th XI vs Southend & Benfleet 2 Essex Div 2 Water 10:30
Oct Sat 21st - 11:30 Ladies' 5th XI vs Romford Essex Div 2 Robert Clack Leisure Centre 11:30
Oct Sat 21st - 12:00 Ladies' 6th XI vs Southend 3 Essex Div 4 Water 12:00
Oct Sat 21st - 11:00 Ladies' 7th XI vs Wapping 8 Essex Div 5 John Orwell Sports Centre 11:00
Oct Sat 21st - 14:00 Men's 1st XI vs Letchworth 1 East Prem A Letchworth HC Astro 14:00
Oct Sat 21st - 10:15 Men's 2nd XI vs Brentwood 2 East 3SE Sand 10:15
Oct Sat 21st - 11:30 Men's 3rd XI vs Havering 2 East 4SE Campion School 11:30
Oct Sat 21st - 17:00 Men's 4th XI vs Witham 3 East 6SE Water 17:00
Oct Sat 21st - 16:30 Men's 5th XI vs Saffron Walden 5 East 7SE Joyce Frankland Academy 16:30
Oct Sat 21st - 11:45 Men's 6th XI vs Old Loughtonians Loppers East 7SE Sand 11:45
Oct Sat 21st - 11:30 Men's Evergreens vs Hampstead and Westminster London GM Essex Div 2 Paddington Rec 11:30
Oct Sat 21st - 14:00 Mens Chelmsford Supervets vs St. Albans Praetorians LHL SV1 Oaklands College (Pitch B) 14:00
Oct Sat 28th - 14:00 Ladies' 1st XI vs Southgate 1 EHL East Water 14:00
Oct Sat 28th - 13:15 Ladies' 2nd XI vs Burnt Ash 1 East 1S Sand 13:15
Oct Sat 28th - 14:00 Ladies' 3rd XI vs Thurrock Essex Prem Palmers College 14:00
Oct Sat 28th - 10:00 Ladies' 4th XI vs Havering 3 Essex Div 2 Campion School 10:00
Oct Sat 28th - 17:00 Ladies' 5th XI vs Maldon 2 Essex Div 2 Water 17:00
Oct Sat 28th - 11:45 Ladies' 6th XI vs Old Loughtonians 5 Essex Div 4 Sand 11:45
Oct Sat 28th - 15:45 Ladies' 7th XI vs Southend Benfleet IX Friendly King Edmund School 15:45
Oct Sat 28th - 15:30 Men's 1st XI vs Bedford 1 East Prem A Water 15:30
Oct Sat 28th - 13:45 Men's 2nd XI vs Southend 1 East 3SE Sweyne Park School 13:45
Oct Sat 28th - 10:15 Men's 3rd XI vs Wapping 7 East 4SE Sand 10:15
Oct Sat 28th - 14:30 Men's 4th XI vs Braintree 2 East 6SE Four Releet Sports Ground 14:30
Oct Sat 28th - 12:30 Men's 5th XI vs Thurrock 2 East 7SE Thurrock HC Astro 12:30
Oct Sat 28th - 10:30 Men's 6th XI vs Saffron Walden 5 East 7SE Water 10:30
Oct Sat 28th - 12:00 Mens Chelmsford Supervets vs Spencer Supervets LHL SV1 Water 12:00
Oct Sun 29th - 12:30 Mixed XI vs Maldon Mixed Mixed East League Wallace Binder Field 12:30
November
Nov Sat 4th - 14:00 Ladies' 1st XI vs Wimbledon 1 EHL East TBC 14:00
Nov Sat 4th - 12:30 Ladies' 2nd XI vs Bromley and Beckenham 1 East 1S Langley Park School 12:30
Nov Sat 4th - 14:15 Ladies' 3rd XI vs Maldon 1 Essex Prem Sand 14:15
Nov Sat 4th - 11:30 Ladies' 4th XI vs Old Loughtonians 4 Essex Div 2 Water 11:30
Nov Sat 4th - 15:30 Ladies' 5th XI vs Brentwood 3 Essex Div 2 Brentwood School 15:30
Nov Sat 4th - 13:30 Ladies' 6th XI vs Redbridge & Ilford 3 Essex Div 4 Redbridge Sports Centre 13:30
Nov Sat 4th - 10:00 Ladies' 7th XI vs East London 8 Essex Div 5 Water 10:00
Nov Sat 4th - 13:30 Men's 1st XI vs Cambridge University 1 East Prem A Cambridge University astro 13:30
Nov Sat 4th - 17:30 Men's 2nd XI vs Maldon 1 East 3SE Water 17:30
Nov Sat 4th - 14:30 Men's 3rd XI vs Braintree 1 East 4SE Four Releet Sports Ground 14:30
Nov Sat 4th - 14:30 Men's 4th XI vs Wapping 9 East 6SE Water 14:30
Nov Sat 4th - 13:00 Men's 5th XI vs Old Southendians 4 East 7SE Water 13:00
Nov Sat 4th - 14:30 Men's 6th XI vs Havering 3 East 7SE Campion School 14:30
Nov Sat 4th - 14:30 Men's 7th XI vs Romford 3 10SE Robert Clack Leisure Centre 14:30
Nov Sat 4th - 16:00 Men's Evergreens vs Eastcote Past Masters LHL GMB Water 16:00
Nov Sun 5th - 14:30 Mixed XI vs Upminster Mixed Essex Mixed West Water 14:30
Nov Sat 11th - 15:30 Ladies' 2nd XI vs Crostyx 1 East 1S Lea Valley Hockey and Tennis Centre 15:30
Nov Sat 11th - 12:30 Ladies' 3rd XI vs Witham Essex Prem Bramston Sports Centre 12:30
Nov Sat 11th - 10:15 Ladies' 4th XI vs East London 5 Essex Div 2 Sand 10:15
Nov Sat 11th - 16:00 Ladies' 5th XI vs Old Loughtonians 4 Essex Div 2 Roding Sports Centre 16:00
Nov Sat 11th - 15:30 Ladies' 6th XI vs Waltham Forest 4 Essex Div 4 Water 15:30
Nov Sat 11th - 12:00 Ladies' 7th XI vs Upminster 6 Essex Div 5 Emerson Park Academy 12:00
Nov Sat 11th - 14:00 Men's 1st XI vs Wapping 1 East Prem A Water 14:00
Nov Sat 11th - 12:00 Men's 2nd XI vs Saffron Walden 3 East 3SE Water 12:00
Nov Sat 11th - 10:15 Men's 3rd XI vs East London 5 East 4SE Water 10:15
Nov Sat 11th - 13:00 Men's 4th XI vs Basildon 1 East 6SE Gloucester Park 13:00
Nov Sat 11th - 13:00 Men's 5th XI vs East London 6 East 7SE Mile End Stadium 13:00
Nov Sat 11th - 17:00 Men's 6th XI vs Witham 4 East 7SE Water 17:00
Nov Sat 11th - 11:45 Men's 7th XI vs Saffron Walden 8 10SE Sand 11:45
Nov Sat 11th - 14:45 Men's Evergreens vs St. Albans Centurions LHL GMB Sand 14:45
Nov Sat 11th - 11:30 Mens Chelmsford Supervets vs Indian Gym Tigers LHL SV1 Indian Gymkhana HC 11:30
Nov Sun 12th - 13:30 Ladies' 1st XI vs Sevenoaks 1 EHL East TBC 13:30
Nov Sun 12th - 14:00 Men's 1st XI vs Old Cranleighans EH Cup Water CANCELLED
Nov Sat 18th - 14:00 Ladies' 1st XI vs St. Albans 1 EHL East Water 14:00
Nov Sat 18th - 15:30 Ladies' 2nd XI vs East London 1 East 1S Water 15:30
Nov Sat 18th - 10:30 Ladies' 3rd XI vs Wapping 3 Essex Prem Water 10:30
Nov Sat 18th - 13:30 Ladies' 4th XI vs Colne 1 Essex Div 2 Essex University 13:30
Nov Sat 18th - 14:45 Ladies' 5th XI vs Redbridge & Ilford 2 Essex Div 2 Sand 14:45
Nov Sat 18th - 10:30 Ladies' 6th XI vs Old Southendians 2 Essex Div 4 Warners Bridge Park 10:30
Nov Sat 18th - 10:15 Ladies' 7th XI vs Romford 2 Essex Div 5 Sand 10:15
Nov Sat 18th - 13:00 Men's 1st XI vs City of Peterborough 1 East Prem A City of Peterborough HC Astro 13:00
Nov Sat 18th - 13:00 Men's 2nd XI vs Upminster 2 East 3SE Coopers Company & Coborn School 13:00
Nov Sat 18th - 13:45 Men's 3rd XI vs Southend 2 East 4SE Sweyne Park School 13:45
Nov Sat 18th - 13:15 Men's 4th XI vs Redbridge & Ilford 2 East 6SE Sand 13:15
Nov Sat 18th - 11:45 Men's 5th XI vs Saffron Walden 6 East 7SE Sand 11:45
Nov Sat 18th - 13:00 Men's 6th XI vs East London 7 East 7SE Mile End Stadium 13:00
Nov Sat 18th - 16:15 Men's 7th XI vs Rochford 2 10SE King Edmund School 16:15
Nov Sat 18th - 10:30 Men's Evergreens vs Brom - Beck Ravens LHL GMB Langley Park School 10:30
Nov Sat 18th - 12:15 Mens Chelmsford Supervets vs Tulse Hill and Dulwich Musketeers LHL SV1 Sand 12:15
Nov Sun 19th - 15:30 Mixed XI vs Basildon ODFs Essex Mixed West Water 15:30
Nov Sat 25th - 14:00 Ladies' 1st XI vs Cambridge City (East) EHL East TBC 14:00
Nov Sat 25th - 13:30 Ladies' 2nd XI vs Bishop's Stortford 1 East 1S Hockerill College 13:30
Nov Sat 25th - 17:00 Ladies' 4th XI vs Romford Essex Div 2 Water 17:00
Nov Sat 25th - 15:00 Ladies' 5th XI vs Old Southendian Essex Div 2 Warners Bridge Park 15:00
Nov Sat 25th - 16:00 Ladies' 7th XI vs London Royals Essex Div 5 Redbridge Sports Centre 16:00
Nov Sat 25th - 14:00 Men's 1st XI vs Ipswich 1 East Prem A Water 14:00
Nov Sat 25th - 15:30 Men's 2nd XI vs East London 3 East 3SE Water 15:30
Nov Sat 25th - 15:30 Men's 4th XI vs Crostyx 3 East 6SE Ashton Playing Field 15:30
Nov Sat 25th - 11:15 Men's 5th XI vs Old Loughtonians Loppers East 7SE Old Loughtonians (pitch 1) 11:15
Nov Sat 25th - 11:45 Men's 6th XI vs Old Loughtonians Academy 1 East 7SE Sand 11:45
Nov Sat 25th - 14:30 Men's 7th XI vs Waltham Forest Otters 10SE Walthamstow Academy 14:30
Nov Sat 25th - 12:15 Mens Chelmsford Supervets vs Surbiton Magnets LHL SV1 Water 12:15
December
Dec Sat 2nd - 14:00 Ladies' 2nd XI vs Old Loughtonians 2 East 1S Water 14:00
Dec Sat 2nd - 10:15 Ladies' 3rd XI vs Southend 1 Essex Prem Sand 10:15
Dec Sat 2nd - 12:00 Ladies' 4th XI vs Maldon 2 Essex Div 2 Maldon Town Sports and Social Centre 12:00
Dec Sat 2nd - 17:00 Ladies' 5th XI vs Southend & Benfleet 2 Essex Div 2 Water 17:00
Dec Sat 2nd - 15:30 Ladies' 6th XI vs Brentwood 5 Essex Div 4 Becket Keys School 15:30
Dec Sat 2nd - 11:45 Ladies' 7th XI vs Crostyx 4 Essex Div 5 Sand 11:45
Dec Sat 2nd - 17:00 Men's 2nd XI vs Wapping 5 East 3SE Lea Valley Hockey and Tennis Centre 17:00
Dec Sat 2nd - 11:00 Men's 3rd XI vs Wapping 6 East 4SE John Orwell Sports Centre 11:00
Dec Sat 2nd - 12:30 Men's 4th XI vs Colchester 3 East 6SE Water 12:30
Dec Sat 2nd - 09:30 Men's 5th XI vs Chelmsford 6 East 7SE Water 09:30
Dec Sat 2nd - 09:30 Men's 6th XI vs Chelmsford 5 East 7SE Water 09:30
Dec Sat 2nd - 11:00 Men's 7th XI vs Old Southendians 6 10SE Water 11:00
Dec Sat 2nd - 15:30 Men's Evergreens vs Southgate Magnums LHL GMB Water 15:30
Dec Sat 2nd - 13:15 Mens Chelmsford Supervets vs Hampstead & W S/V LHL SV1 TBC 13:15
Dec Sat 9th - 15:30 Ladies' 5th XI vs Havering 3 Essex Div 2 Water 15:30
Dec Sat 9th - 12:30 Ladies' 7th XI vs East London 7 Essex Div 5 Water 12:30
Dec Sat 9th - 14:00 Men's 3rd XI vs Clacton 1 East 4SE Clacton Leisure Centre 14:00
Dec Sat 9th - 14:00 Men's 5th XI vs Havering 3 East 7SE Water 14:00
Dec Sat 9th - 13:15 Men's Evergreens vs Hampstead and Westminster London GM LHL GMB Sand CANCELLED
Dec Sat 9th - 14:30 Mens Chelmsford Supervets vs Old Loughtonians S/V LHL SV1 Old Loughtonians (pitch 2) 14:30
Dec Sat 16th - 14:00 Ladies' 2nd XI vs Upminster 1 East 1S Water 14:00
Dec Sat 16th - 13:30 Ladies' 3rd XI vs Basildon 2 Essex Prem Gloucester Park 13:30
Dec Sat 16th - 11:30 Men's 1st XI vs Spalding 1 East Prem A Glen Park 11:30
Dec Sat 16th - 12:00 Men's 3rd XI vs Colchester 2 East 4SE Water 12:00
Dec Sat 16th - 11:30 Men's 7th XI vs East London 9 10SE Mile End Stadium 11:30
January
Jan Fri 5th - TBC Ladies' 3rd XI vs East London 4 Essex Prem TBC TBC
Jan Fri 5th - TBC Ladies' 4th XI vs Wapping 6 Essex Div 2 TBC TBC
Jan Fri 5th - TBC Ladies' 5th XI vs Colne 1 Essex Div 2 TBC TBC
Jan Fri 5th - TBC Ladies' 6th XI vs Wapping 7 Essex Div 3 TBC TBC
Jan Sat 6th - 13:00 Ladies' 2nd XI vs Tunbridge Wells 1 East 1S Hawkenbury Recreation Ground 13:00
Jan Sat 6th - 14:00 Ladies' 3rd XI vs Colchester 3 Essex Prem Water 14:00
Jan Sat 6th - 09:30 Ladies' 4th XI vs Chelmsford 5 Essex Div 2 Water 09:30
Jan Sat 6th - 09:30 Ladies' 5th XI vs Chelmsford 4 Essex Div 2 Water 09:30
Jan Sat 6th - 11:15 Ladies' 6th XI vs Harlow 2 Essex Div 4 Sand CANCELLED
Jan Sat 6th - 13:30 Ladies' 7th XI vs Upminster 5 Essex Div 5 Emerson Park Academy 13:30
Jan Sat 6th - 11:00 Men's 2nd XI vs Colchester 1 East 3SE Water 11:00
Jan Sat 6th - 15:30 Men's 3rd XI vs East London 4 East 4SE Water 15:30
Jan Sat 6th - 12:15 Men's 4th XI vs Rochford 1 East 6SE King Edmund School 12:15
Jan Sat 6th - 11:00 Men's 5th XI vs Witham 4 East 7SE TBC 11:00
Jan Sat 6th - 12:30 Men's 6th XI vs Old Southendians 4 East 7SE Water 12:30
Jan Sat 6th - 12:45 Men's Evergreens vs Sutton Valence Vets Friendly Sand 12:45
Jan Sun 7th - TBC Mixed XI vs Brentwood Mixed Essex Mixed West TBC TBC
Jan Sat 13th - 12:30 Ladies' 2nd XI vs Holcombe 1a East 1S Water 12:30
Jan Sat 13th - 12:00 Ladies' 3rd XI vs Crostyx 2 Essex Prem Ashton Playing Field 12:00
Jan Sat 13th - 15:00 Ladies' 4th XI vs Redbridge & Ilford 2 Essex Div 2 Redbridge Sports Centre 15:00
Jan Sat 13th - 11:00 Ladies' 5th XI vs East London 5 Essex Div 2 Water 11:00
Jan Sat 13th - 16:00 Ladies' 6th XI vs Braintree 3 Essex Div 4 Four Releet Sports Ground 16:00
Jan Sat 13th - 09:30 Ladies' 7th XI vs Witham 3 Essex Div 5 Water 09:30
Jan Sat 13th - 14:00 Men's 1st XI vs Saffron Walden 1 East Prem A Joyce Frankland Academy 14:00
Jan Sat 13th - 13:30 Men's 2nd XI vs Redbridge & Ilford 1 East 3SE Redbridge Sports Centre 13:30
Jan Sat 13th - 15:30 Men's 3rd XI vs Witham 2 East 4SE Witham Sports Ground 15:30
Jan Sat 13th - 17:00 Men's 4th XI vs Waltham Forest 4 East 6SE Water 17:00
Jan Sat 13th - 14:00 Men's 5th XI vs East London 7 East 7SE Water 14:00
Jan Sat 13th - 14:30 Men's 6th XI vs East London 6 East 7SE Mile End Stadium 14:30
Jan Sat 13th - 15:30 Men's 7th XI vs East London 9 10SE Water 15:30
Jan Sun 14th - 11:30 Men's 1st XI vs Blueharts 1 East Prem A Hitchin Boys School 11:30
Jan Sun 14th - 13:30 Mixed XI vs Witham Mixed Essex Mixed West TBC 13:30
Jan Fri 19th - TBC Men's 1st XI vs West Herts 1 Essex Prem TBC TBC
Jan Sat 20th - 12:30 Ladies' 2nd XI vs Folkestone 1 East 1S Folkestone HC 12:30
Jan Sat 20th - 10:00 Ladies' 3rd XI vs Wapping 4 Essex Prem Water 10:00
Jan Sat 20th - 12:45 Ladies' 4th XI vs Old Southendian Essex Div 2 Sand 12:45
Jan Sat 20th - 13:30 Ladies' 5th XI vs Colne 1 Essex Div 2 Essex University 13:30
Jan Sat 20th - 16:00 Ladies' 6th XI vs Colchester 4 Essex Div 4 Water 16:00
Jan Sat 20th - 16:00 Ladies' 7th XI vs Braintree L4 Essex Div 5 Four Releet Sports Ground 16:00
Jan Sat 20th - 14:00 Men's 1st XI vs Harleston Magpies 1 East Prem A TBC 14:00
Jan Sat 20th - 13:00 Men's 2nd XI vs Waltham Forest 2 East 3SE Water 13:00
Jan Sat 20th - 12:30 Men's 3rd XI vs Brentwood 3 East 4SE Becket Keys School 12:30
Jan Sat 20th - 11:15 Men's 4th XI vs Saffron Walden 4 East 6SE Sand 11:15
Jan Sat 20th - 11:15 Men's 5th XI vs Old Loughtonians Academy 1 East 7SE Old Loughtonians (pitch 1) 11:15
Jan Sat 20th - 11:30 Men's 6th XI vs Saffron Walden 6 East 7SE Water 11:30
Jan Sat 20th - 14:30 Mens Chelmsford Supervets vs Sevenoaks Old Oaks LHL SV1 Water 14:30
Jan Sat 27th - 13:00 Ladies' 2nd XI vs Broxbourne 1 East 1S Water 13:00
Jan Sat 27th - 14:30 Ladies' 3rd XI vs Braintree Essex Prem Four Releet Sports Ground 14:30
Jan Sat 27th - 14:00 Ladies' 4th XI vs Southend & Benfleet 2 Essex Div 2 King Edmund School 14:00
Jan Sat 27th - 10:00 Ladies' 5th XI vs Romford Essex Div 2 Water 10:00
Jan Sat 27th - 16:30 Ladies' 6th XI vs Southend 3 Essex Div 4 Warners Bridge Park 16:30
Jan Sat 27th - 12:45 Ladies' 7th XI vs Wapping 8 Essex Div 5 Sand 12:45
Jan Sat 27th - 14:30 Men's 1st XI vs Letchworth 1 Essex Prem Water 14:30
Jan Sat 27th - 14:00 Men's 2nd XI vs Brentwood 2 East 3SE Becket Keys School 14:00
Jan Sat 27th - 16:00 Men's 3rd XI vs Havering 2 East 4SE Water 16:00
Jan Sat 27th - 12:30 Men's 4th XI vs Witham 3 East 6SE Witham Sports Ground 12:30
Jan Sat 27th - 11:15 Men's 5th XI vs Saffron Walden 5 East 7SE Sand 11:15
Jan Sat 27th - 14:30 Men's 6th XI vs Old Loughtonians Loppers East 7SE Old Loughtonians (pitch 1) 14:30
Jan Sat 27th - 14:15 Men's 7th XI vs Romford 3 10SE Sand CANCELLED
Jan Sat 27th - 11:30 Men's Evergreens vs Surbiton Vintage LHL GMB Water 11:30
Jan Sat 27th - 13:00 Mens Chelmsford Supervets vs Old Loughtonians S/V LHL SV1 Old Loughtonians (pitch 1) 13:00
Jan Sun 28th - 13:00 Men's 2nd XI vs Crostyx 2 East 3SE Ashton Playing Field 13:00
Jan Sun 28th - 14:30 Mixed XI vs Redbridge Friendly Water CANCELLED
February
Feb Sat 3rd - 15:00 Ladies' 1st XI vs Sevenoaks 1 EHL East Water 15:00
Feb Sat 3rd - 13:30 Ladies' 2nd XI vs Burnt Ash 1 East 1S Dartford Science & Technology College 13:30
Feb Sat 3rd - 11:45 Ladies' 3rd XI vs Thurrock Essex Prem Sand 11:45
Feb Sat 3rd - 10:00 Ladies' 4th XI vs Havering 3 Essex Div 2 Water 10:00
Feb Sat 3rd - 12:00 Ladies' 5th XI vs Maldon 2 Essex Div 2 Maldon Town Sports and Social Centre 12:00
Feb Sat 3rd - 11:15 Ladies' 6th XI vs Old Loughtonians 5 Essex Div 4 Roding Sports Centre 11:15
Feb Sat 3rd - 14:45 Ladies' 7th XI vs Southend Benfleet IX Friendly Sand 14:45
Feb Sat 3rd - 12:30 Men's 1st XI vs Bedford 1 East Prem A Bedford HC Astro 12:30
Feb Sat 3rd - 11:30 Men's 2nd XI vs Southend 1 East 3SE Water 11:30
Feb Sat 3rd - 12:30 Men's 3rd XI vs Wapping 7 East 4SE John Orwell Sports Centre 12:30
Feb Sat 3rd - 10:15 Men's 4th XI vs Braintree 2 East 6SE Sand 10:15
Feb Sat 3rd - 16:30 Men's 5th XI vs Thurrock 2 East 7SE Water 16:30
Feb Sat 3rd - 15:00 Men's 6th XI vs Saffron Walden 5 East 7SE Joyce Frankland Academy 15:00
Feb Sat 3rd - 13:15 Mens Chelmsford Supervets vs Brom - Beck Ravens LHL SV1 Sand 13:15
Feb Sun 4th - 13:00 Ladies' Veterans vs Harleston Magpies Vets EH Cup Sand 13:00
Feb Sat 10th - 14:00 Ladies' 1st XI vs Harleston Magpies 1 EHL East TBC 14:00
Feb Sat 10th - 11:30 Ladies' 2nd XI vs Bromley & Beckenham 1 East 1S Water 11:30
Feb Sat 10th - 14:30 Men's 1st XI vs Cambridge University 1 East Prem A Water 14:30
Feb Sat 10th - 13:30 Men's 2nd XI vs Maldon 1 East 3SE Wallace Binder Field 13:30
Feb Sat 10th - 11:00 Men's 4th XI vs Wapping 9 East 6SE John Orwell Sports Centre 11:00
Feb Sat 10th - 12:15 Men's 6th XI vs Havering 3 East 7SE Sand 12:15
Feb Sat 10th - 16:00 Men's 7th XI vs Rochford 2 10SE Water 16:00
Feb Sat 10th - 12:00 Men's Evergreens vs Sevenoaks Supervets LHL GMB Sevenoaks school 12:00
Feb Sat 10th - 13:00 Mens Chelmsford Supervets vs Surbiton Magnets Friendly Water CANCELLED
Feb Sun 11th - TBC Ladies' Veterans vs TBC Friendly TBC TBC
Feb Sat 17th - 14:30 Ladies' 1st XI vs Bedford 1 EHL East Water 14:30
Feb Sat 17th - 12:15 Ladies' 6th XI vs Southend & Benfleet 3 Essex Div 4 Water 12:15
Feb Sat 17th - 11:30 Men's 1st XI vs Spalding 1 East Prem A Glen Park 11:30
Feb Sat 17th - 10:30 Men's 4th XI vs Upminster 4 East 6SE Water 10:30
Feb Sat 17th - 11:00 Men's 6th XI vs Thurrock 2 East 7SE Thurrock HC Astro 11:00
Feb Sat 17th - 16:00 Men's 7th XI vs Old Loughtonians Willows 10SE Water 16:00
Feb Sat 17th - 11:30 Men's Evergreens vs Hampstead and Westminster London GM LHL GMB Paddington Rec 11:30
Feb Sat 17th - 13:00 Mens Chelmsford Supervets vs St. Albans Praetorians LHL SV1 Sand 13:00
Feb Sun 18th - 14:00 Men's 1st XI vs St. Albans 1 East Prem A Water 14:00
Feb Sun 18th - 13:15 Men's 4th XI vs Waltham Forest 4 East 6SE Walthamstow Academy 13:15
Feb Sat 24th - 14:00 Ladies' 1st XI vs Southgate 1 EHL East TBC 14:00
Feb Sat 24th - 14:00 Ladies' 2nd XI vs Crostyx 1 East 1S Water 14:00
Feb Sat 24th - 12:00 Ladies' 3rd XI vs Maldon 1 Essex Prem Maldon Town Sports and Social Centre 12:00
Feb Sat 24th - 16:00 Ladies' 4th XI vs Old Loughtonians 4 Essex Div 2 Roding Sports Centre 16:00
Feb Sat 24th - 15:15 Ladies' 6th XI vs Redbridge & Ilford 3 Essex Div 4 Chelmer Park 15:15
Feb Sat 24th - 14:30 Ladies' 7th XI vs East London 8 Essex Div 5 Mile End Stadium 14:30
Feb Sat 24th - 11:30 Men's 1st XI vs Wapping 1 East Prem A Lee Valley Hockey & Tennis Centre 11:30
Feb Sat 24th - 12:00 Men's 2nd XI vs Saffron Walden 3 East 3SE Joyce Frankland Academy 12:00
Feb Sat 24th - 13:00 Men's 3rd XI vs East London 5 East 4SE Mile End Stadium 13:00
Feb Sat 24th - 11:00 Men's 4th XI vs Basildon 1 East 6SE Water 11:00
Feb Sat 24th - 12:30 Men's 5th XI vs East London 6 East 7SE Water 12:30
Feb Sat 24th - 15:30 Men's 6th XI vs Witham 4 East 7SE Witham Sports Ground 15:30
Feb Sat 24th - 15:30 Men's 7th XI vs Waltham Forest Otters 10SE Water 15:30
Feb Sat 24th - 14:30 Men's Evergreens vs Indian Gym Grand Masters LHL GMB Indian Gymkhana HC 14:30
March
Mar Sat 3rd - 13:00 Ladies' 1st XI vs St. Albans 1 EHL East TBC 13:00
Mar Sat 3rd - 16:30 Men's Evergreens vs St. Albans Centurions LHL GMB Oaklands College (PitchA) 16:30
Mar Sat 3rd - TBC Mens Chelmsford Supervets vs Spencer Supervets Friendly TBC TBC
Mar Sat 10th - 14:00 Ladies' 1st XI vs Wimbledon 1 EHL East Water 14:00
Mar Sat 10th - 15:30 Ladies' 2nd XI vs Bishop's Stortford 1 East 1S Water 15:30
Mar Sat 10th - 14:00 Ladies' 3rd XI vs Wapping 3 Essex Prem Lee Valley Hockey & Tennis Centre 14:00
Mar Sat 10th - 09:30 Ladies' 4th XI vs Colne 1 Essex Div 2 Water 09:30
Mar Sat 10th - 15:00 Ladies' 5th XI vs Redbridge & Ilford 2 Essex Div 2 Redbridge Sports Centre 15:00
Mar Sat 10th - 10:55 Ladies' 6th XI vs Old Southendians 2 Essex Div 4 Water 10:55
Mar Sat 10th - 11:30 Ladies' 7th XI vs Romford 2 Essex Div 5 Robert Clack Leisure Centre 11:30
Mar Sat 10th - 12:00 Men's 1st XI vs Ipswich 1 East Prem A Tuddenham Road 12:00
Mar Sat 10th - 13:00 Men's 2nd XI vs East London 3 East 3SE Mile End Stadium 13:00
Mar Sat 10th - 15:30 Men's 3rd XI vs Colchester 2 East 4SE Colchester Garrison 15:30
Mar Sat 10th - 12:15 Men's 4th XI vs Crostyx 3 East 6SE Sand 12:15
Mar Sat 10th - 17:00 Men's 5th XI vs Old Loughtonians Loppers East 7SE Water 17:00
Mar Sat 10th - 14:30 Men's 6th XI vs Old Loughtonians Academy 1 East 7SE Old Loughtonians (pitch 1) 14:30
Mar Sat 10th - 14:00 Men's 7th XI vs Saffron Walden 8 10SE Saffron Walden County High School 14:00
Mar Sat 10th - 12:20 Men's Evergreens vs St. Albans Centurions LHL GMB Water 12:20
Mar Sat 10th - 13:45 Mens Chelmsford Supervets vs Tring Supervets LHL SV1 Tring School 13:45
Mar Sat 17th - 12:20 Mens Chelmsford Supervets vs Indian Gym Tigers LHL SV1 Water CANCELLED
Mar Wed 21st - 20:15 Ladies' 1st XI vs Barnes 1 EHL East Water 20:15
Mar Sat 24th - 14:00 Ladies' 2nd XI vs East London 1 East 1S Lee Valley Hockey & Tennis Centre 14:00
Mar Sat 24th - 12:15 Ladies' 3rd XI vs Southend 1 Essex Prem Sweyne Park School 12:15
Mar Sat 24th - 10:00 Ladies' 4th XI vs Maldon 2 Essex Div 2 Water 10:00
Mar Sat 24th - 15:00 Ladies' 5th XI vs Southend & Benfleet 2 Essex Div 2 King Edmund School 15:00
Mar Sat 24th - 11:30 Ladies' 6th XI vs Brentwood 5 Essex Div 4 Water 11:30
Mar Sat 24th - 13:30 Ladies' 7th XI vs Crostyx 4 Essex Div 5 Ashton Playing Field 13:30
Mar Sat 24th - 13:00 Men's 2nd XI vs Upminster 2 East 3SE Water 13:00
Mar Sat 24th - 14:30 Men's 3rd XI vs Braintree 1 East 4SE Water 14:30
Mar Sat 24th - 15:00 Men's 4th XI vs Redbridge & Ilford 2 East 6SE Redbridge Sports Centre 15:00
Mar Sat 24th - 15:00 Men's 5th XI vs Old Southendians 4 East 7SE Old Southendian HC 15:00
Mar Sat 24th - 16:00 Men's 6th XI vs East London 7 East 7SE Water 16:00
Mar Sat 24th - 12:00 Men's Evergreens vs Spencer Supervets LHL GMB Spencer HC CANCELLED
Mar Sun 25th - 14:00 Ladies' 1st XI vs Hampstead and Westminster 1 EHL East TBC 14:00
Mar Mon 26th - 19:30 Ladies' 4th XI vs Chelmsford Ladies 5 Essex Div 2 Water 19:30
Mar Mon 26th - 19:30 Ladies' 5th XI vs Chelmsford 4 Essex Div 2 Water 19:30
Mar Mon 26th - 20:15 Men's 5th XI vs Chelmsford 6 East 7SE Sand 20:15
Mar Mon 26th - 20:15 Men's 6th XI vs Chelmsford 5 East 7SE Water 20:15
Mar Wed 28th - 20:00 Ladies' 2nd XI vs Old Loughtonians 2 East 1S Old Loughtonians (pitch 2) 20:00
Mar Sat 31st - 10:00 Ladies' 3rd XI vs Basildon 2 Essex Prem Water 10:00
Mar Sat 31st - 13:30 Ladies' 4th XI vs Romford Essex Div 2 Robert Clack Leisure Centre 13:30
Mar Sat 31st - 11:30 Men's 3rd XI vs Southend 2 East 4SE Water 11:30
Mar Sat 31st - 15:30 Men's 5th XI vs Saffron Walden 6 East 7SE Joyce Frankland Academy 15:30
Mar Sat 31st - 12:00 Men's 7th XI vs Old Southendians 6 10SE Old Southendian HC 12:00
Mar Sat 31st - 13:00 Men's Evergreens vs TBC Friendly Water 13:00
April
Apr Sat 7th - 11:30 Ladies' 3rd XI vs Upminster 2 Essex Prem Coopers Company & Coborn School 11:30
Apr Sat 7th - 12:30 Ladies' 4th XI vs Brentwood 3 Essex Div 2 Becket Keys School 12:30
Apr Sat 7th - 11:30 Ladies' 5th XI vs Old Loughtonians 4 Essex Div 2 Water 11:30
Apr Sat 7th - 12:00 Ladies' 6th XI vs Havering 4 Essex Div 4 Campion School 12:00
Apr Sat 7th - 16:00 Ladies' 7th XI vs London Royals Essex Div 5 Water 16:00
Apr Sat 7th - 14:30 Men's 1st XI vs Spalding 1 East Prem A Water 14:30
Apr Sat 7th - 10:00 Men's 2nd XI vs Wapping 5 East 3SE Water 10:00
Apr Sat 7th - 13:00 Men's 3rd XI vs Wapping 6 East 4SE Water 13:00
Apr Sat 7th - 14:00 Men's 4th XI vs Colchester 3 East 6SE Colchester Garrison 14:00
Apr Sat 7th - 12:00 Men's 7th XI vs London Royals 10SE Redbridge Sports Centre 12:00
Apr Sat 7th - TBC Men's Evergreens vs Sutton Valence Vets Friendly TBC TBC
Apr Sat 7th - TBC Mens Chelmsford Supervets vs Surbiton Magnets Friendly TBC TBC
Apr Sun 8th - 13:15 Ladies' 5th XI vs Old Southendian Essex Div 2 Water 13:15
Apr Sun 8th - 15:00 Ladies' 6th XI vs Southend & Benfleet 3 Essex Div 4 Maldon Town Sports and Social Centre 15:00
Apr Sun 8th - 12:30 Senior Over 60s vs Cheshire Over 60s EH Masters plate - semi final Sand 12:30
Apr Sat 14th - 09:30 Ladies' 3rd XI vs Witham Essex Prem Water 09:30
Apr Sat 14th - 11:30 Ladies' 4th XI vs East London 5 Essex Div 2 Mile End Stadium 11:30
Apr Sat 14th - 14:30 Ladies' 5th XI vs Brentwood 3 Essex Div 2 Water 14:30
Apr Sat 14th - 10:30 Ladies' 6th XI vs Waltham Forest 4 Essex Div 4 Walthamstow Academy 10:30
Apr Sat 14th - 11:30 Ladies' 7th XI vs Upminster 6 Essex Div 5 Sand 11:30
Apr Sat 14th - 13:00 Men's 1st XI vs City of Peterborough 1 East Prem A Water 13:00
Apr Sat 14th - 16:00 Men's Evergreens vs TBC Friendly Water 16:00
Apr Sat 14th - 11:00 Mens Chelmsford Supervets vs Old Loughtonians S/V LHL SV1 Water 11:00
Apr Sat 14th - 13:30 Seniors over 65 vs TBC Friendly Sand 13:30
Apr Sun 15th - 10:00 Seniors over 65 vs TBC Friendly Water 10:00
Apr Sun 15th - 12:30 Seniors over 65 vs TBC Friendly Water 12:30
Apr Sun 22nd - 13:40 Men's Veterans vs Indian Gym Grand Masters LHL GMB Water 13:40
May
May Sun 13th - 09:00 Junior club day vs TBC Club Day Water 09:00
May Sun 13th - 13:30 Senior club day vs TBC Club Day Water 13:30
July
Jul Wed 18th - 11:00 Men's 4th XI vs TBC Friendly Water 11:00
September
Sep Sat 15th - 14:45 Ladies' 2nd XI vs St. Neots 1 Friendly Water 14:45
Sep Sat 15th - 16:30 Ladies' 2nd XI vs Basildon 2 Friendly Water 16:30
Sep Sat 15th - 10:00 Ladies' 4th XI vs County Wanderers 1 Friendly Water 10:00
Sep Sat 15th - 11:30 Ladies' 6th XI vs Chelmsford 5 Friendly Water 11:30
Sep Sat 15th - 16:00 Men's Evergreens vs St. Albans Centurions LHL GMB Oaklands College (Pitch B) CANCELLED
Sep Sat 15th - 13:30 Mens Chelmsford Supervets vs Old Loughtonians S/V LHL SV1 Water 13:30
Sep Sat 22nd - 13:45 Ladies' 1st XI vs St. Albans 2 East Prem Water 13:45
Sep Sat 22nd - 12:00 Ladies' 2nd XI vs Blueharts 1 East 1S Hitchin Boys School 12:00
Sep Sat 22nd - 11:45 Ladies' 3rd XI vs Wapping 4 Essex Prem Water 11:45
Sep Sat 22nd - 15:45 Ladies' 4th XI vs Chelmsford 5 Essex Div 2 Sand 15:45
Sep Sat 22nd - 15:45 Ladies' 5th XI vs Chelmsford 4 Essex Div 2 Sand 15:45
Sep Sat 22nd - 10:00 Ladies' 6th XI vs Havering 3 Essex Div 3 Campion School 10:00
Sep Sat 22nd - 14:15 Ladies' 7th XI vs Havering 4 Essex Div 5 Sand 14:15
Sep Sat 22nd - 15:30 Men's 1st XI vs St. Albans 1 East Prem Water 15:30
Sep Sat 22nd - 12:00 Men's 2nd XI vs Harpenden 1 East 2S Woollam Playing Fields 12:00
Sep Sat 22nd - 15:30 Men's 3rd XI vs Witham 2 East 4SE Witham Sports Ground 15:30
Sep Sat 22nd - 15:30 Men's 4th XI vs Colchester 3 East 6SE Colchester Garrison 15:30
Sep Sat 22nd - 10:00 Men's 5th XI vs Braintree 2 East 6SE Water 10:00
Sep Sat 22nd - 12:45 Men's 6th XI vs Waltham Forest 4 East 7SE Sand 12:45
Sep Sat 22nd - 11:15 Men's 7th XI vs Romford 3 10SE Sand 11:15
Sep Sat 22nd - 14:30 Men's Evergreens vs Indian Gym Grand Masters LHL GMA Indian Gymkhana HC 14:30
Sep Sun 23rd - 10:30 U14 Boys vs Multiple Teams Essex U14 League Braintree HC astro 10:30
Sep Sun 23rd - 13:30 U14 Girls Training Squad vs Saffron Walden U14 Essex U14 League Joyce Frankland Academy 13:30
Sep Sat 29th - 11:30 Ladies' 1st XI vs Wapping 1 East Prem Lee Valley Hockey & Tennis Centre 11:30
Sep Sat 29th - 14:00 Ladies' 2nd XI vs Tunbridge Wells 1 East 1S Water 14:00
Sep Sat 29th - 14:30 Ladies' 3rd XI vs East London 4 Essex Prem Mile End Stadium 14:30
Sep Sat 29th - 10:00 Ladies' 4th XI vs Wapping 6 Essex Div 2 Lee Valley Hockey & Tennis Centre 10:00
Sep Sat 29th - 11:15 Ladies' 5th XI vs Colne 1 Essex Div 2 Sand 11:15
Sep Sat 29th - 14:30 Ladies' 6th XI vs Wapping 7 Essex Div 3 Water 14:30
Sep Sat 29th - 16:00 Ladies' 7th XI vs East London 9 Essex Div 5 Mile End Stadium 16:00
Sep Sat 29th - 14:00 Men's 1st XI vs Wapping 1 East Prem Lee Valley Hockey & Tennis Centre 14:00
Sep Sat 29th - 12:00 Men's 2nd XI vs Hertford 1 East 2S Water 12:00
Sep Sat 29th - 10:00 Men's 3rd XI vs Wapping 7 East 4SE Water 10:00
Sep Sat 29th - 12:45 Men's 4th XI vs Wapping 9 East 6SE Sand 12:45
Sep Sat 29th - 10:30 Men's 5th XI vs Saffron Walden 4 East 6SE Joyce Frankland Academy 10:30
Sep Sat 29th - 14:00 Men's 6th XI vs Saffron Walden 5 East 7SE Saffron Walden County High School 14:00
Sep Sat 29th - 17:00 Men's 7th XI vs Saffron Walden 8 10SE Joyce Frankland Academy 17:00
Sep Sat 29th - 13:00 Mens Chelmsford Supervets vs Surbiton Magnets LHL SV1 Surbiton (sand) 13:00
Sep Sun 30th - 09:00 U10 Boys Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League Joyce Frankland Academy 09:00
Sep Sun 30th - 09:00 U10 Boys Training Squad vs Multiple Teams Minis North Witham 09:00
Sep Sun 30th - 09:00 U10 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League CHC pitch 09:00
Sep Sun 30th - 09:00 U10 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini North Witham 09:00
Sep Sun 30th - 11:00 U12 Boys Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League Joyce Frankland Academy 11:00
Sep Sun 30th - 11:00 U12 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League CHC pitch 11:00
Sep Sun 30th - 11:00 U12 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini North Witham 11:00
Sep Sun 30th - 11:00 U12 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini North Witham 11:00
Sep Sun 30th - TBC U16 Girls vs Hertford U16G Home Counties Girls League Hertford HC Astro TBC
Sep Sun 30th - 14:30 U18 Girls vs Hampstead and Westminster Home Counties Girls League Chelmer Park 14:30
October
Oct Sat 6th - 14:15 Ladies' 1st XI vs West Herts 1 East Prem Water 14:15
Oct Sat 6th - 12:00 Ladies' 2nd XI vs Maidstone 1 East 1S Maidstone HC 12:00
Oct Sat 6th - 15:30 Ladies' 3rd XI vs Witham Essex Prem Bramston Sports Centre 15:30
Oct Sat 6th - 15:15 Ladies' 4th XI vs Thurrock 2 Essex Div 2 Sand 15:15
Oct Sat 6th - 15:30 Ladies' 5th XI vs Wapping 6 Essex Div 2 John Orwell Sports Centre 15:30
Oct Sat 6th - 10:45 Ladies' 6th XI vs East London 6 Essex Div 3 Sand 10:45
Oct Sat 6th - 10:00 Ladies' 7th XI vs Upminster 5 Essex Div 5 Coopers Company & Coborn School 10:00
Oct Sat 6th - 16:00 Men's 1st XI vs West Herts 1 East Prem Water 16:00
Oct Sat 6th - 14:00 Men's 2nd XI vs Witham 1 East 2S Witham Sports Ground 14:00
Oct Sat 6th - 13:00 Men's 3rd XI vs Waltham Forest 2 East 4SE Walthamstow Academy 13:00
Oct Sat 6th - 14:00 Men's 4th XI vs Brentwood 4 East 6SE Brentwood School 14:00
Oct Sat 6th - 12:00 Men's 5th XI vs Basildon 1 East 6SE Water 12:00
Oct Sat 6th - 10:00 Men's 6th XI vs Upminster 4 East 7SE Water 10:00
Oct Sat 6th - 12:15 Men's 7th XI vs Waltham Forest Otters 10SE Sand 12:15
Oct Sat 6th - 13:45 Men's Evergreens vs Hampstead and Westminster London GM LHL GMA Sand 13:45
Oct Sat 6th - TBC Mens Chelmsford Supervets vs Tring Supervets LHL SVT TBC TBC
Oct Sat 13th - 12:30 Ladies' 1st XI vs Bromley & Beckenham 1 East Prem Langley Park School 12:30
Oct Sat 13th - 13:30 Ladies' 2nd XI vs Colchester 1 East 1S Water 13:30
Oct Sat 13th - 15:15 Ladies' 3rd XI vs Basildon 2 Essex Prem Water 15:15
Oct Sat 13th - 14:00 Ladies' 4th XI vs Southend & Benfleet 2 Essex Div 2 King Edmund School 14:00
Oct Sat 13th - 12:30 Ladies' 6th XI vs Witham 2 Essex Div 3 Bramston Sports Centre 12:30
Oct Sat 13th - 12:45 Ladies' 7th XI vs Old Southendians 3 Essex Div 5 Sand 12:45
Oct Sat 13th - 13:30 Men's 1st XI vs Letchworth 1 East Prem Letchworth HC Astro 13:30
Oct Sat 13th - 11:45 Men's 2nd XI vs East London 2 East 2S Water 11:45
Oct Sat 13th - 10:00 Men's 3rd XI vs East London 4 East 4SE Water 10:00
Oct Sat 13th - 11:15 Men's 4th XI vs East London 6 East 6SE Sand 11:15
Oct Sat 13th - 13:30 Men's 5th XI vs Maldon 2 East 6SE Wallace Binder Field 13:30
Oct Sat 13th - 14:00 Men's 6th XI vs Wapping X East 7SE John Orwell Sports Centre 14:00
Oct Sat 13th - 11:15 Men's 7th XI vs Old Loughtonians Willows 10SE Old Loughtonians (pitch 1) 11:15
Oct Sat 13th - TBC Mens Chelmsford Supervets vs Tulse Hill and Dulwich Musketeers LHL SV1 TBC TBC
Oct Sun 14th - 13:30 U16 Boys vs Crostyx U16 EH U16 Championship CHC pitch 13:30
Oct Sat 20th - 13:45 Ladies' 1st XI vs Norwich City 1 East Prem Water 13:45
Oct Sat 20th - 14:30 Ladies' 2nd XI vs Old Loughtonians 1 East 1S Old Loughtonians (pitch 1) 14:30
Oct Sat 20th - 12:00 Ladies' 3rd XI vs Colchester 2 Essex Prem Colchester Garrison 12:00
Oct Sat 20th - 10:45 Ladies' 4th XI vs Romford Essex Div 2 Sand 10:45
Oct Sat 20th - 11:00 Ladies' 5th XI vs Thurrock 2 Essex Div 2 Palmers College 11:00
Oct Sat 20th - 13:45 Ladies' 6th XI vs Basildon 4 Essex Div 3 Sand 13:45
Oct Sat 20th - 11:30 Ladies' 7th XI vs Romford 2 Essex Div 5 Bower Park Academy 11:30
Oct Sat 20th - 15:30 Men's 1st XI vs Harleston Magpies 1 East Prem Water 15:30
Oct Sat 20th - 12:00 Men's 2nd XI vs Bishop's Stortford 1 East 2S Hockerill College 12:00
Oct Sat 20th - 16:30 Men's 3rd XI vs Old Southendian 2 East 4SE Old Southendian HC 16:30
Oct Sat 20th - 14:30 Men's 4th XI vs Old Loughts Academy 2 East 6SE Old Loughtonians (pitch 1) 14:30
Oct Sat 20th - 12:15 Men's 5th XI vs East London 7 East 6SE Sand 12:15
Oct Sat 20th - 10:00 Men's 6th XI vs Witham Academy East 7SE Water 10:00
Oct Sat 20th - 12:00 Men's 7th XI vs East London 7 10SE Water 12:00
Oct Sat 20th - 13:45 Men's Evergreens vs Brom - Beck Ravens LHL GMA Langley Park School 13:45
Oct Sat 27th - 14:00 Ladies' 1st XI vs Sevenoaks 2 East Prem Water 14:00
Oct Sat 27th - 12:00 Ladies' 2nd XI vs Canterbury 2 East 1S Canterbury HC 12:00
Oct Sat 27th - 12:15 Ladies' 3rd XI vs Wapping 3 Essex Prem Sand 12:15
Oct Sat 27th - 15:00 Ladies' 4th XI vs Redbridge & Ilford 2 Essex Div 2 Redbridge Sports Centre 15:00
Oct Sat 27th - 15:15 Ladies' 5th XI vs Crostyx 3 Essex Div 2 Sand 15:15
Oct Sat 27th - 11:30 Ladies' 6th XI vs Waltham Forest 3 Essex Div 3 Walthamstow Academy 11:30
Oct Sat 27th - 10:45 Ladies' 7th XI vs Waltham Forest 4 Essex Div 5 Sand 10:45
Oct Sat 27th - 16:00 Men's 1st XI vs Ipswich 1 East Prem Water 16:00
Oct Sat 27th - 13:30 Men's 2nd XI vs Blueharts 2 East 2S Hitchin Boys School 13:30
Oct Sat 27th - TBC Men's 3rd XI vs Colchester 2 East 4SE TBC TBC
Oct Sat 27th - 13:30 Men's 4th XI vs Braintree 2 East 6SE Four Releet Sports Ground 13:30
Oct Sat 27th - 12:00 Men's 5th XI vs Old Loughts Academy 2 East 6SE Water 12:00
Oct Sat 27th - 11:15 Men's 6th XI vs Old Loughtonians Loppers East 7SE Old Loughtonians (pitch 1) 11:15
Oct Sat 27th - 10:00 Men's 7th XI vs Braintree 5 10SE Water 10:00
Oct Sat 27th - 13:00 Men's Evergreens vs Sutton Valence Vets Friendly Sutton Valence Prep School 13:00
Oct Sat 27th - 13:45 Mens Chelmsford Supervets vs Indian Gym Tigers LHL SV1 Sand 13:45
Oct Sun 28th - 10:30 U14 Boys vs Multiple Teams Essex U14 League CHC pitch 10:30
Oct Sun 28th - TBC U14 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex U14 League Old Southendian HC TBC
Oct Sun 28th - TBC U18 Girls vs Surbiton U18G Jays Home Counties Girls League Surbiton (sand) TBC
November
Nov Sat 3rd - 13:15 Ladies' 1st XI vs Canterbury 2 East Prem Canterbury HC 13:15
Nov Sat 3rd - 13:30 Ladies' 2nd XI vs Ashford 1 East 1S Water 13:30
Nov Sat 3rd - 13:00 Ladies' 3rd XI vs East London 3 Essex Prem Redbridge Sports Centre 13:00
Nov Sat 3rd - 10:45 Ladies' 4th XI vs Colne 1 Essex Div 2 Sand 10:45
Nov Sat 3rd - 12:30 Ladies' 5th XI vs Southend & Benfleet 2 Essex Div 2 King Edmund School 12:30
Nov Sat 3rd - 10:00 Ladies' 6th XI vs Braintree 2 Essex Div 3 Water 10:00
Nov Sat 3rd - 14:30 Ladies' 7th XI vs East London 8 Essex Div 5 Redbridge Sports Centre 14:30
Nov Sat 3rd - 13:30 Men's 1st XI vs Cambridge University 1 East Prem Cambridge University astro 13:30
Nov Sat 3rd - 11:45 Men's 2nd XI vs Wapping 4 East 2S Water 11:45
Nov Sat 3rd - 15:15 Men's 3rd XI vs Romford 1 East 4SE Sand 15:15
Nov Sat 3rd - 13:45 Men's 4th XI vs Saffron Walden 4 East 6SE Sand 13:45
Nov Sat 3rd - 16:30 Men's 5th XI vs Colchester 3 East 6SE Colchester Garrison 16:30
Nov Sat 3rd - 12:15 Men's 6th XI vs Redbridge & Ilford 3 East 7SE Sand 12:15
Nov Sat 3rd - 10:30 Men's 7th XI vs Old Southendians 6 10SE Old Southendian HC 10:30
Nov Sat 3rd - 15:15 Men's Evergreens vs Eastcote Past Masters LHL GMA Water 15:15
Nov Sat 3rd - 13:00 Mens Chelmsford Supervets vs Hampstead & W S/V LHL SV1 Paddington Rec 13:00
Nov Sun 4th - 09:00 U10 Boys Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League CHC pitch 09:00
Nov Sun 4th - 09:00 U10 Boys Training Squad vs Multiple Teams Minis North Blue Hornets 09:00
Nov Sun 4th - 09:00 U10 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League BlueHarts 09:00
Nov Sun 4th - 09:00 U10 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini North Blue Hornets 09:00
Nov Sun 4th - 11:00 U12 Boys Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League CHC pitch 11:00
Nov Sun 4th - 11:00 U12 Girls Academy vs Multiple Teams Essex Mini League Hertford HC Astro 11:00
Nov Sun 4th - 11:00 U12 Girls Development 1 vs Multiple Teams Essex Mini North Blue Hornets 11:00
Nov Sun 4th - 11:00 U12 Girls Development 2 vs Multiple Teams Essex Mini North Blue Hornets 11:00
Nov Sun 4th - 14:00 U16 Boys vs St. Albans U16 EH U16 Championship Oaklands College (Pitch B) 14:00
Nov Sat 10th - 13:30 Ladies' 1st XI vs Cambridge City 2 East Prem Water 13:30
Nov Sat 10th - 14:30 Ladies' 2nd XI vs Upminster 1 East 1S Coopers Company & Coborn School 14:30
Nov Sat 10th - 11:45 Ladies' 3rd XI vs Maldon 1 Essex Prem Water 11:45
Nov Sat 10th - 13:45 Ladies' 5th XI vs Old Loughtonians 4 Essex Div 2 Sand 13:45
Nov Sat 10th - 12:00 Ladies' 6th XI vs Maldon 2 Essex Div 3 Maldon Town Sports and Social Centre 12:00
Nov Sat 10th - 10:00 Ladies' 7th XI vs Witham 3 Essex Div 5 Water 10:00
Nov Sat 10th - 15:00 Men's 1st XI vs Cambridge City 2 East Prem Water 15:00
Nov Sat 10th - 15:00 Men's 2nd XI vs Bedford 2 East 2S Bedford HC Astro 15:00
Nov Sat 10th - 14:00 Men's 3rd XI vs Brentwood 3 East 4SE Brentwood School 14:00
Nov Sat 10th - 13:30 Men's 4th XI vs Basildon 1 East 6SE Gloucester Park 13:30
Nov Sat 10th - 12:15 Men's 5th XI vs Wapping 9 East 6SE Sand 12:15
Nov Sat 10th - 16:30 Men's 6th XI vs Saffron Walden 6 East 7SE Joyce Frankland Academy 16:30
Nov Sat 10th - 14:30 Men's 7th XI vs Romford 3 10SE Bower Park Academy 14:30
Nov Sat 10th - 15:30 Men's Evergreens vs Surbiton Vintage LHL GMB Surbiton (sand) 15:30
Nov Sat 10th - 12:15 Mens Chelmsford Supervets vs St. Albans Praetorians LHL SV1 Oaklands College (Pitch B) 12:15
Nov Sun 11th - TBC U14 Boys vs Blue Hornets Under 14 League Blue Hornets TBC
Nov Sun 11th - 14:00 U14 Girls Training Squad vs Blue Hornets U14 Essex U14 League CHC pitch 14:00
Nov Sun 11th - 10:30 U16 Girls vs Crostyx U16 Home Counties Girls League CHC pitch 10:30
Nov Sat 17th - 15:00 Ladies' 1st XI vs Broxbourne 1 East Prem Broxbourne HC astro 15:00
Nov Sat 17th - 13:15 Ladies' 2nd XI vs Bishop's Stortford 1 East 1S Water 13:15
Nov Sat 17th - 11:30 Ladies' 3rd XI vs Crostyx 2 Essex Prem Ashton Playing Field 11:30
Nov Sat 17th - 10:00 Ladies' 4th XI vs Crostyx 3 Essex Div 2 Water 10:00
Nov Sat 17th - 11:30 Ladies' 5th XI vs Romford Essex Div 2 Bower Park Academy 11:30
Nov Sat 17th - 10:45 Ladies' 6th XI vs Upminster 4 Essex Div 3 Sand 10:45
Nov Sat 17th - 10:00 Ladies' 7th XI vs Upminster 6 Essex Div 5 Coopers Company & Coborn School 10:00
Nov Sat 17th - 14:30 Men's 1st XI vs Bedford 1 East Prem Bedford HC Astro 14:30
Nov Sat 17th - 11:30 Men's 2nd XI vs I-ES 2 East 2S Water 11:30
Nov Sat 17th - 15:15 Men's 3rd XI vs Havering 2 East 4SE Sand 15:15
Nov Sat 17th - 12:15 Men's 4th XI vs Maldon 2 East 6SE Sand 12:15
Nov Sat 17th - 11:00 Men's 5th XI vs Brentwood 4 East 6SE Becket Keys School 11:00
Nov Sat 17th - 15:00 Men's 6th XI vs Braintree 3 East 7SE Water 15:00
Nov Sat 17th - 13:45 Men's 7th XI vs Saffron Walden 8 10SE Sand 13:45
Nov Sat 17th - 14:30 Men's Evergreens vs Reading Supervets LHL GMA Sonning Lane 14:30
Nov Sun 18th - 09:00 U10 Boys Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League Lea Valley Hockey and Tennis Centre 09:00
Nov Sun 18th - 09:00 U10 Boys Training Squad vs Multiple Teams Minis North Colchester Garrison 09:00
Nov Sun 18th - 09:00 U10 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League Hitchin Boys School 09:00
Nov Sun 18th - 09:00 U10 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini North Colchester Garrison 09:00
Nov Sun 18th - 11:00 U12 Boys Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League Lea Valley Hockey and Tennis Centre 11:00
Nov Sun 18th - 11:00 U12 Girls Academy vs Multiple Teams Essex Mini League Hitchin Boys School 11:00
Nov Sun 18th - 11:00 U12 Girls Development 1 vs Multiple Teams Essex Mini North Colchester Garrison 11:00
Nov Sun 18th - 11:00 U12 Girls Development 2 vs Multiple Teams Essex Mini North Colchester Garrison 11:00
Nov Sun 18th - 10:50 U14 Girls Training Squad vs Bury St. Edmunds U14 EH U14 Championship CHC pitch 10:50
Nov Sun 18th - 13:00 U16 Boys vs Felixstowe U16 EH U16 Championship Witham Sports Ground CANCELLED
Nov Sun 18th - 13:50 U16 Girls vs Southgate U16 EH U16 Championship Council pitch 13:50
Nov Sat 24th - 13:30 Ladies' 1st XI vs City of Peterborough 1 East Prem Water 13:30
Nov Sat 24th - 11:00 Ladies' 2nd XI vs East London 1 East 1S Lee Valley Hockey & Tennis Centre 11:00
Nov Sat 24th - 12:15 Ladies' 3rd XI vs Upminster 2 Essex Prem Sand 12:15
Nov Sat 24th - 13:00 Ladies' 4th XI vs Old Loughtonians 4 Essex Div 2 Roding Sports Centre 13:00
Nov Sat 24th - 13:45 Ladies' 5th XI vs Brentwood 3 Essex Div 2 Sand 13:45
Nov Sat 24th - 12:30 Ladies' 6th XI vs Southend & Benfleet 3 Essex Div 3 King Edmund School 12:30
Nov Sat 24th - 10:45 Ladies' 7th XI vs Southend & Benfleet 4 Essex Div 5 Sand 10:45
Nov Sat 24th - 15:00 Men's 1st XI vs Norwich City 1 East Prem Water 15:00
Nov Sat 24th - 15:00 Men's 2nd XI vs Colchester 1 East 2S Colchester Garrison 15:00
Nov Sat 24th - 14:30 Men's 3rd XI vs Plashet 1 East 4SE Feel Good Too 14:30
Nov Sat 24th - 14:30 Men's 4th XI vs East London 7 East 6SE Mile End Stadium 14:30
Nov Sat 24th - 10:00 Men's 5th XI vs East London 6 East 6SE Water 10:00
Nov Sat 24th - 15:15 Men's 6th XI vs Havering 3 East 7SE Sand 15:15
Nov Sat 24th - 11:30 Men's 7th XI vs Waltham Forest Otters 10SE Walthamstow Academy 11:30
Nov Sat 24th - 16:30 Men's Evergreens vs Hampstead and Westminster London GM LHL GMB Water 16:30
Nov Sat 24th - 11:45 Mens Chelmsford Supervets vs Spencer Supervets LHL SV1 Water 11:45
December
Dec Sat 1st - 13:30 Ladies' 1st XI vs Harleston Magpies 2 East Prem Harleston Magpies HC 13:30
Dec Sat 1st - 11:30 Ladies' 2nd XI vs Crostyx 1 East 1S Water 11:30
Dec Sat 1st - 11:00 Ladies' 3rd XI vs Thurrock Essex Prem Palmers College 11:00
Dec Sat 1st - 10:30 Ladies' 5th XI vs Redbridge & Ilford 2 Essex Div 2 Redbridge Sports Centre 10:30
Dec Sat 1st - 11:45 Ladies' 6th XI vs Southend 2 Essex Div 2 Sand 11:45
Dec Sat 1st - 14:00 Ladies' 7th XI vs Wapping 8 Essex Div 5 John Orwell Sports Centre 14:00
Dec Sat 1st - 12:30 Men's 1st XI vs Saffron Walden 1 East Prem Joyce Frankland Academy 12:30
Dec Sat 1st - 13:00 Men's 2nd XI vs Felixstowe 1 East 2S Water 13:00
Dec Sat 1st - 15:30 Men's 3rd XI vs Saffron Walden 3 East 4SE Water 15:30
Dec Sat 1st - 10:00 Men's 4th XI vs Chelmsford 5 East 6SE Water 10:00
Dec Sat 1st - 10:00 Men's 5th XI vs Chelmsford 4 East 6SE Water 10:00
Dec Sat 1st - 17:00 Men's 6th XI vs Witham 4 East 7SE Witham Sports Ground 17:00
Dec Sat 1st - 15:15 Men's 7th XI vs Old Loughtonians Willows 10SE Sand 15:15
Dec Sat 1st - 13:15 Men's Evergreens vs St. Albans Centurions LHL GMA Sand 13:15
Dec Sun 2nd - 14:20 Mens Over 50s vs TBC Friendly Water 14:20
Dec Sun 2nd - 09:00 U10 Boys Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League Bishop's Stortford College 09:00
Dec Sun 2nd - 09:00 U10 Boys Training Squad vs Multiple Teams Minis North TBC 09:00
Dec Sun 2nd - 09:00 U10 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League Bishop's Stortford College 09:00
Dec Sun 2nd - 09:00 U10 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini North TBC 09:00
Dec Sun 2nd - 11:00 U12 Boys Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League Bishop's Stortford College 11:00
Dec Sun 2nd - 11:00 U12 Girls Academy vs Multiple Teams Essex Mini League Bishop's Stortford College 11:00
Dec Sun 2nd - 11:00 U12 Girls Development 1 vs Multiple Teams Essex Mini North TBC 11:00
Dec Sun 2nd - 11:00 U12 Girls Development 2 vs Multiple Teams Essex Mini North TBC 11:00
Dec Sat 8th - 14:00 Ladies' 1st XI vs St. Albans 2 East Prem Oaklands College 14:00
Dec Sat 8th - 12:30 Ladies' 3rd XI vs Wapping 4 Essex Prem Lee Valley Hockey & Tennis Centre 12:30
Dec Sat 8th - 13:30 Ladies' 4th XI vs Chelmsford 5 Essex Div 2 Water 13:30
Dec Sat 8th - 13:30 Ladies' 5th XI vs Chelmsford 4 Essex Div 2 Water 13:30
Dec Sat 8th - 11:30 Ladies' 6th XI vs Havering 3 Essex Div 3 Water 11:30
Dec Sat 8th - 14:30 Ladies' 7th XI vs Havering 4 Essex Div 5 Campion School 14:30
Dec Sat 8th - 15:00 Men's 1st XI vs St. Albans 1 East Prem Oaklands College 15:00
Dec Sat 8th - 15:00 Men's 2nd XI vs Harpenden 1 East 2S Water 15:00
Dec Sat 8th - 12:15 Men's 3rd XI vs Witham 2 East 4SE Sand 12:15
Dec Sat 8th - 10:00 Men's 4th XI vs Colchester 3 East 6SE Water 10:00
Dec Sat 8th - 13:30 Men's 5th XI vs Braintree 2 East 6SE Four Releet Sports Ground 13:30
Dec Sat 8th - 11:30 Men's 6th XI vs Waltham Forest 4 East 7SE Walthamstow Academy 11:30
Dec Sat 8th - 13:00 Men's 7th XI vs East London 9 10SE Redbridge Sports Centre 13:00
Dec Sat 8th - 15:15 Men's Evergreens vs Reading Ruins LHL GMB Sand 15:15
Dec Sat 8th - 12:00 Mens Chelmsford Supervets vs Sevenoaks Old Oaks LHL SV1 Holly Bush Lane 12:00
Dec Sat 15th - 15:30 Ladies' 4th XI vs Brentwood 3 Essex Div 2 Water 15:30
Dec Sat 15th - 13:30 Men's Evergreens vs Spencer Supervets LHL GMA Spencer HC 13:30
Dec Sat 15th - 12:00 Mens Chelmsford Supervets vs Old Loughtonians S/V LHL SVT Water 12:00
Dec Sat 15th - 10:00 RUSH HOCKEY vs mixed club members Friendly Water 10:00
Dec Sat 15th - TBC SLIP DATE vs TBC SLIP DATE TBC TBC
Dec Sun 16th - TBC Ladies' Veterans vs St Albans Vets Friendly TBC TBC
Dec Sun 16th - TBC Mens Over 50s vs TBC Masters Men Over 50s TBC TBC
Dec Sat 22nd - 10:00 RUSH HOCKEY vs mixed club members Friendly Water 10:00
Dec Fri 28th - TBC vs TBC Friendly TBC TBC
Dec Fri 28th - TBC U12 Girls Academy vs TBC National Indoor Copperbox, Stratford TBC
Dec Sat 29th - 14:00 Men's Evergreens vs Southgate Magnums LHL GMA Water CANCELLED
January
Jan Sat 5th - 12:00 Ladies' 2nd XI vs Blueharts 1 East 1S Water 12:00
Jan Sat 5th - 12:00 Ladies' 3rd XI vs East London 4 Essex Prem Sand 12:00
Jan Sat 5th - 10:00 Ladies' 4th XI vs Wapping 6 Essex Div 2 Water 10:00
Jan Sat 5th - 13:30 Ladies' 5th XI vs Colne 1 Essex Div 2 Essex University 13:30
Jan Sat 5th - 14:00 Ladies' 6th XI vs Wapping 7 Essex Div 3 Lee Valley Hockey & Tennis Centre 14:00
Jan Sat 5th - 14:00 Ladies' 7th XI vs East London 9 Essex Div 5 Water 14:00
Jan Sat 5th - 15:30 Men's 3rd XI vs TBC Friendly Water 15:30
Jan Sat 5th - 14:30 Mens Chelmsford Supervets vs Old Loughtonians S/V LHL SV1 Old Loughtonians (pitch 1) 14:30
Jan Fri 11th - TBC Ladies' 3rd XI vs TBC Friendly Chelmer Park Pitch A TBC
Jan Sat 12th - 13:00 Ladies' 2nd XI vs Tunbridge Wells 1 East 1S Kent College 13:00
Jan Sat 12th - 10:00 Ladies' 3rd XI vs Witham Essex Prem Water 10:00
Jan Sat 12th - 12:00 Ladies' 5th XI vs Wapping 6 Essex Div 2 Water 12:00
Jan Sat 12th - 11:30 Ladies' 6th XI vs East London 6 Essex Div 3 Mile End Stadium 11:30
Jan Sat 12th - 16:00 Ladies' 7th XI vs Upminster 5 Essex Div 5 Water 16:00
Jan Sat 12th - 14:00 Men's 1st XI vs Wapping 1 Essex Prem Water 14:00
Jan Sat 12th - 12:00 Men's 2nd XI vs Hertford 1 East 2S Hertford HC Astro 12:00
Jan Sat 12th - 17:00 Men's 3rd XI vs Wapping 7 East 4SE Lee Valley Hockey & Tennis Centre 17:00
Jan Sat 12th - 15:30 Men's 4th XI vs Wapping 9 East 6SE John Orwell Sports Centre 15:30
Jan Sat 12th - 13:45 Men's 5th XI vs Saffron Walden 4 East 6SE Sand 13:45
Jan Sat 12th - 12:15 Men's 6th XI vs Saffron Walden 5 East 7SE Sand 12:15
Jan Sat 12th - 16:00 Men's 7th XI vs Braintree 5 10SE Four Releet Sports Ground 16:00
Jan Sat 12th - 12:00 Men's Evergreens vs Richmond Rogues LHL GMA Quintin Hogg Memorial Ground CANCELLED
Jan Sat 12th - TBC Mens Chelmsford Supervets vs Tulse Hill and Dulwich Musketeers LHL SVT TBC TBC
Jan Sun 13th - 12:30 Men's Over 40s vs Witham Friendly Water 12:30
Jan Sun 13th - 14:00 U16 Girls vs Old Loughtonians U16 Home Counties Girls League Chelmer Park 14:00
Jan Sun 13th - TBC U18 Girls vs Hampstead and Westminster Home Counties Girls League Hampstead & Westminster TBC
Jan Sat 19th - 13:30 Ladies' 1st XI vs West Herts 1 East Prem New Playing Field 13:30
Jan Sat 19th - 14:00 Ladies' 2nd XI vs Maidstone 1 East 1S Water 14:00
Jan Sat 19th - 11:30 Ladies' 3rd XI vs Basildon 2 Essex Prem Gloucester Park 11:30
Jan Sat 19th - 10:45 Ladies' 4th XI vs Southend & Benfleet 2 Essex Div 2 Sand 10:45
Jan Sat 19th - 16:00 Ladies' 6th XI vs Witham 2 Essex Div 3 Water 16:00
Jan Sat 19th - 12:00 Ladies' 7th XI vs Old Southendians 3 Essex Div 5 Warners Bridge Park 12:00
Jan Sat 19th - 12:00 Men's 2nd XI vs Witham 1 East 2S Water 12:00
Jan Sat 19th - 12:15 Men's 3rd XI vs Waltham Forest 2 East 4SE Sand 12:15
Jan Sat 19th - 13:00 Men's 5th XI vs Basildon 1 East 6SE Gloucester Park 13:00
Jan Sat 19th - 11:30 Men's 6th XI vs Upminster 4 East 7SE Coopers Company & Coborn School 11:30
Jan Sat 19th - 15:15 Men's 7th XI vs Old Southendians 6 10SE Sand 15:15
Jan Sat 19th - 13:45 Mens Chelmsford Supervets vs Surbiton Magnets LHL SV1 Sand 13:45
Jan Sat 26th - 13:15 Ladies' 1st XI vs Bromley & Beckenham 1 East Prem Water 13:15
Jan Sat 26th - 15:30 Ladies' 2nd XI vs Colchester 1 East 1S Colchester Garrison 15:30
Jan Sat 26th - 11:45 Ladies' 3rd XI vs Colchester 2 Essex Prem Sand 11:45
Jan Sat 26th - 11:30 Ladies' 4th XI vs Romford Chelmer Cup Bower Park Academy 11:30
Jan Sat 26th - 11:45 Ladies' 5th XI vs Thurrock 2 Essex Div 2 Chelmsford County High School for Girls 11:45
Jan Sat 26th - 14:30 Ladies' 6th XI vs Basildon 3 Essex Div 3 Gloucester Park 14:30
Jan Sat 26th - 13:15 Ladies' 7th XI vs Romford 2 Essex Div 5 Sand 13:15
Jan Sat 26th - 15:00 Men's 1st XI vs Letchworth 1 East Prem Water 15:00
Jan Sat 26th - 13:00 Men's 2nd XI vs East London 2 East 2S Lee Valley Hockey & Tennis Centre 13:00
Jan Sat 26th - 13:00 Men's 3rd XI vs East London 4 East 4SE Mile End Stadium 13:00
Jan Sat 26th - 14:30 Men's 4th XI vs East London 6 East 6SE Mile End Stadium 14:30
Jan Sat 26th - 10:15 Men's 5th XI vs Maldon 2 East 6SE Sand 10:15
Jan Sat 26th - 16:30 Men's 6th XI vs Wapping X East 7SE Water 16:30
Jan Sat 26th - 10:00 Men's 7th XI vs Romford 3 10SE Water 10:00
Jan Sat 26th - 14:45 Men's Evergreens vs Sevenoaks Supervets LHL GMA Sand 14:45
Jan Sat 26th - 11:30 Mens Chelmsford Supervets vs Surbiton Magnets LHL SVT Water 11:30
Jan Sun 27th - TBC U18 Girls vs Surbiton U18G Jays Home Counties Girls League Chelmer Park TBC
February
Feb Sat 2nd - 13:30 Ladies' 2nd XI vs Old Loughtonians 1 East 1S Water 13:30
Feb Sat 2nd - 16:00 Ladies' 3rd XI vs Wapping 3 Essex Prem Lee Valley Hockey & Tennis Centre 16:00
Feb Sat 2nd - 15:30 Ladies' 4th XI vs Redbridge & Ilford 2 Essex Div 2 Water 15:30
Feb Sat 2nd - 13:00 Ladies' 5th XI vs Crostyx 3 Essex Div 2 Ashton Playing Field 13:00
Feb Sat 2nd - 11:30 Ladies' 7th XI vs Waltham Forest 4 Essex Div 5 Walthamstow Academy 11:30
Feb Sat 2nd - 15:00 Men's 1st XI vs Harleston Magpies 1 East Prem Harleston Magpies HC 15:00
Feb Sat 2nd - 11:45 Men's 2nd XI vs Bishop's Stortford 1 East 2S Water 11:45
Feb Sat 2nd - 10:15 Men's 3rd XI vs Old Southendians 2 East 4SE Sand 10:15
Feb Sat 2nd - 13:15 Men's 4th XI vs Old Loughtonians Academy 1 East 6SE Sand 13:15
Feb Sat 2nd - 11:30 Men's 5th XI vs East London 7 East 6SE Mile End Stadium 11:30
Feb Sat 2nd - 11:00 Men's 6th XI vs Witham Academy East 7SE Witham Sports Ground 11:00
Feb Sat 2nd - 11:45 Men's Evergreens vs St. Albans Centurions LHL GMA Sand CANCELLED
Feb Sat 2nd - 14:45 Mens Chelmsford Supervets vs Tulse Hill and Dulwich Musketeers LHL SV1 Sand 14:45
Feb Sun 3rd - 13:30 Mens Over 50s vs TBC Friendly Water 13:30
Feb Sun 3rd - 09:00 U10 Boys Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League Hertford HC Astro 09:00
Feb Sun 3rd - 09:00 U10 Boys Training Squad vs Multiple Teams Minis North TBC 09:00
Feb Sun 3rd - 09:00 U10 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League Saffron Walden County High School 09:00
Feb Sun 3rd - 09:00 U10 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini North TBC 09:00
Feb Sun 3rd - 11:00 U12 Boys Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League Hertford HC Astro 11:00
Feb Sun 3rd - 11:00 U12 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League Saffron Walden County High School 11:00
Feb Sun 3rd - 11:00 U12 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini North TBC 11:00
Feb Sun 3rd - 11:00 U12 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini North TBC 11:00
Feb Sun 3rd - TBC U16 Boys vs Crostyx U16 EH U16 Championship TBC CANCELLED
Feb Sat 9th - 15:00 Ladies' 1st XI vs Sevenoaks 2 East Prem Sevevoaks HC 15:00
Feb Sat 9th - 13:30 Ladies' 2nd XI vs Canterbury 2 East 1S Water 13:30
Feb Sat 9th - 10:00 Ladies' 3rd XI vs East London 3 Essex Prem Water 10:00
Feb Sat 9th - 13:30 Ladies' 4th XI vs Colne 1 Essex Div 2 Essex University 13:30
Feb Sat 9th - 11:30 Ladies' 5th XI vs Southend & Benfleet 2 Essex Div 2 Water 11:30
Feb Sat 9th - 11:30 Ladies' 6th XI vs Braintree 2 Essex Div 3 Four Releet Sports Ground 11:30
Feb Sat 9th - 10:15 Ladies' 7th XI vs East London 8 Essex Div 5 Sand 10:15
Feb Sat 9th - 13:00 Men's 1st XI vs Ipswich 1 East Prem St Joseph College 13:00
Feb Sat 9th - 15:15 Men's 2nd XI vs Blueharts 2 East 2S Water 15:15
Feb Sat 9th - 13:15 Men's 3rd XI vs Colchester 2 East 4SE Sand 13:15
Feb Sat 9th - 11:45 Men's 4th XI vs Braintree 2 East 6SE Sand 11:45
Feb Sat 9th - 13:00 Men's 5th XI vs Old Loughtonians Academy 1 East 6SE Old Loughtonians (pitch 1) 13:00
Feb Sat 9th - 14:45 Men's 6th XI vs Old Loughtonians Loppers East 7SE Sand 14:45
Feb Sat 9th - 16:45 Men's 7th XI vs Waltham Forest 5 10SE Water 16:45
Feb Sat 9th - TBC Men's Evergreens vs Amersham and Chalfont G Masters LHL GMA TBC TBC
Feb Sun 10th - 14:00 Ladies' 1st XI vs Wapping 1 East Prem Water 14:00
Feb Sun 10th - 14:00 Men's Over 40s vs Maidstone Vets Over 40s Cup Sand 14:00
Feb Sun 10th - 11:00 U14 Boys vs Bishop's Stortford U14 Essex U14 League Bishop's Stortford College 11:00
Feb Sun 10th - TBC U14 Girls Training Squad vs Old Southendians Essex U14 League Old Southendian HC TBC
Feb Sat 16th - 13:15 Ladies' 1st XI vs Canterbury 2 East Prem Water 13:15
Feb Sat 16th - 11:30 Ladies' 2nd XI vs Burnt Ash 1 East 1S Ashton Playing Field 11:30
Feb Sat 16th - 12:30 Ladies' 4th XI vs Thurrock 2 Essex Div 2 Palmers College 12:30
Feb Sat 16th - 15:00 Men's 1st XI vs Cambridge City 1 East Prem Water 15:00
Feb Sat 16th - 11:30 Men's 2nd XI vs Wapping 2 East 2S Lee Valley Hockey & Tennis Centre 11:30
Feb Sat 16th - 13:00 Men's 3rd XI vs Romford 1 East 4SE Bower Park Academy 13:00
Feb Sat 16th - 13:30 Men's 4th XI vs Saffron Walden 4 East 6SE Joyce Frankland Academy 13:30
Feb Sat 16th - 11:30 Men's 5th XI vs Colchester 3 East 6SE Water 11:30
Feb Sat 16th - 12:00 Men's 6th XI vs Redbridge & Ilford 3 East 7SE Redbridge Sports Centre 12:00
Feb Sat 16th - 11:15 Men's 7th XI vs Old Loughtonians Willows 10SE Old Loughtonians (pitch 1) 11:15
Feb Sat 16th - 13:00 Men's Evergreens vs Reading Ruins LHL GMB Sonning Lane 13:00
Feb Sat 16th - 13:00 Mens Chelmsford Supervets vs Indian Gym Tigers LHL SV1 Indian Gymkhana HC 13:00
Feb Sun 17th - TBC U16 Boys vs St. Albans U16 EH U16 Championship TBC CANCELLED
Feb Sat 23rd - 14:00 Ladies' 6th XI vs Waltham Forest 3 Essex Div 3 Water 14:00
Feb Sat 23rd - 12:00 Ladies' 7th XI vs Upminster 6 Essex Div 5 Water 12:00
Feb Sat 23rd - 12:00 Men's 1st XI vs West Herts 1 East Prem New Playing Field 12:00
Feb Sat 23rd - 10:00 Men's 4th XI vs Brentwood 4 East 6SE Water 10:00
Feb Sat 23rd - 13:00 Mens Chelmsford Supervets vs Indian Gym Tigers LHL SVT Indian Gymkhana HC 13:00
Feb Sat 23rd - TBC SLIP DATE vs TBC Friendly TBC TBC
Feb Sun 24th - 09:00 U10 Boys Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League Blue Hornets 09:00
Feb Sun 24th - 09:00 U10 Boys Training Squad vs Multiple Teams Minis North TBC 09:00
Feb Sun 24th - 09:00 U10 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League Blue Hornets 09:00
Feb Sun 24th - 09:00 U10 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini North TBC 09:00
Feb Sun 24th - 11:00 U12 Boys Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League Blue Hornets 11:00
Feb Sun 24th - 11:00 U12 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League Blue Hornets 11:00
Feb Sun 24th - 11:00 U12 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini North TBC 11:00
Feb Sun 24th - 11:00 U12 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini North TBC 11:00
Feb Sun 24th - TBC U18 Girls vs Bromley & Beckenham U18 Home Counties Girls League Bromley High School TBC
March
Mar Sat 2nd - 13:30 Ladies' 1st XI vs Cambridge City 2 Friendly Cambridge University astro 13:30
Mar Sat 2nd - 13:45 Ladies' 2nd XI vs Upminster 1 East 1S Water 13:45
Mar Sat 2nd - 12:00 Ladies' 3rd XI vs Maldon 1 Essex Prem Maldon Town Sports and Social Centre 12:00
Mar Sat 2nd - 11:15 Ladies' 5th XI vs Old Loughtonians 4 Essex Div 2 Roding Sports Centre 11:15
Mar Sat 2nd - 11:45 Ladies' 6th XI vs Maldon 2 Essex Div 3 Sand 11:45
Mar Sat 2nd - 15:30 Ladies' 7th XI vs Witham 3 Essex Div 5 Bramston Sports Centre 15:30
Mar Sat 2nd - 15:00 Men's 1st XI vs Cambridge City 1 East Prem A Cambridge University astro 15:00
Mar Sat 2nd - 11:45 Men's 2nd XI vs Bedford 2 East 2S Water 11:45
Mar Sat 2nd - 10:00 Men's 3rd XI vs Brentwood 3 East 4SE Water 10:00
Mar Sat 2nd - 15:15 Men's 4th XI vs Basildon 1 East 6SE Water 15:15
Mar Sat 2nd - 14:00 Men's 5th XI vs Wapping 9 East 6SE John Orwell Sports Centre 14:00
Mar Sat 2nd - 10:15 Men's 6th XI vs Saffron Walden 6 East 7SE Sand 10:15
Mar Sat 2nd - 13:15 Men's 7th XI vs East London 9 10SE Sand 13:15
Mar Sat 2nd - 14:45 Mens Chelmsford Supervets vs St. Albans Praetorians LHL SV1 Sand 14:45
Mar Sat 9th - 15:15 Ladies' 1st XI vs Broxbourne 1 East Prem Water 15:15
Mar Sat 9th - 13:30 Ladies' 2nd XI vs Bishop's Stortford 1 East 1S Hockerill College 13:30
Mar Sat 9th - 12:15 Ladies' 3rd XI vs Crostyx 2 Essex Prem Sand 12:15
Mar Sat 9th - 15:00 Ladies' 4th XI vs Crostyx 3 Essex Div 2 Ashton Playing Field 15:00
Mar Sat 9th - 13:45 Ladies' 5th XI vs Romford Essex Div 2 Sand 13:45
Mar Sat 9th - 11:30 Ladies' 6th XI vs Upminster 4 Essex Div 3 Coopers Company & Coborn School 11:30
Mar Sat 9th - 13:30 Men's 1st XI vs Bedford 1 East Prem Water 13:30
Mar Sat 9th - 11:30 Men's 2nd XI vs I-ES 2 East 2S Ipswich Sports Club 11:30
Mar Sat 9th - 14:30 Men's 3rd XI vs Havering 2 East 4SE Campion School 14:30
Mar Sat 9th - 13:30 Men's 4th XI vs Maldon 2 East 6SE Wallace Binder Field 13:30
Mar Sat 9th - 10:00 Men's 5th XI vs Brentwood 4 East 6SE Water 10:00
Mar Sat 9th - 13:00 Men's 6th XI vs Braintree 3 East 7SE Four Releet Sports Ground 13:00
Mar Sat 9th - 10:45 Men's 7th XI vs Braintree 5 10SE Sand 10:45
Mar Sat 9th - 15:15 Men's Evergreens vs Surbiton Vintage LHL GMA Sand CANCELLED
Mar Sat 9th - 11:45 Mens Chelmsford Supervets vs St. Albans Praetorians LHL SVT Water 11:45
Mar Sun 10th - 13:00 Ladies' 1st XI vs Norwich City 1 East Prem Taverham High School 13:00
Mar Sun 10th - 09:00 U14 Boys vs Blue Hornets Essex U14 League Felsted School 09:00
Mar Sun 10th - TBC U14 Girls Training Squad vs Old Loughtonians U14 Essex U14 League Luxborough Lane TBC
Mar Sun 10th - 13:00 U16 Boys vs Old Loughtonians U16 EH U16 Championship Witham Sports Ground CANCELLED
Mar Sat 16th - 13:00 Ladies' 1st XI vs City of Peterborough 1 East Prem City of Peterborough HC Astro 13:00
Mar Sat 16th - 14:00 Ladies' 2nd XI vs East London 1 East 1S Water 14:00
Mar Sat 16th - 11:30 Ladies' 3rd XI vs Upminster 2 Essex Prem Coopers Company & Coborn School 11:30
Mar Sat 16th - 16:00 Ladies' 4th XI vs Old Loughtonians 4 Essex Div 2 Water 16:00
Mar Sat 16th - 11:00 Ladies' 5th XI vs Brentwood 3 Essex Div 2 Becket Keys School 11:00
Mar Sat 16th - 12:15 Ladies' 6th XI vs Southend & Benfleet 3 Essex Div 3 Sand 12:15
Mar Sat 16th - 15:30 Ladies' 7th XI vs Southend & Benfleet 4 Essex Div 5 Gloucester Park 15:30
Mar Sat 16th - 13:00 Men's 1st XI vs Norwich City 1 East Prem Taverham High School 13:00
Mar Sat 16th - 10:00 Men's 2nd XI vs Colchester 1 East 2S Water 10:00
Mar Sat 16th - 15:15 Men's 3rd XI vs Plashet 1 East 4SE Sand 15:15
Mar Sat 16th - 13:45 Men's 4th XI vs East London 7 East 6SE Sand 13:45
Mar Sat 16th - 14:30 Men's 5th XI vs East London 6 East 6SE Redbridge Sports Centre 14:30
Mar Sat 16th - 11:30 Men's 6th XI vs Havering 3 East 7SE Campion School 11:30
Mar Sat 16th - 10:30 Men's 7th XI vs Old Southendians 6 10SE Old Southendian HC 10:30
Mar Sat 16th - 12:00 Men's Evergreens vs Surbiton Vintage LHL GMB Water 12:00
Mar Sat 16th - 15:00 Mens Chelmsford Supervets vs Spencer Supervets LHL SV1 Spencer HC 15:00
Mar Sat 23rd - 13:30 Ladies' 1st XI vs Harleston Magpies 2 East Prem Water 13:30
Mar Sat 23rd - 15:30 Ladies' 2nd XI vs Crostyx 1 East 1S Lee Valley Hockey & Tennis Centre 15:30
Mar Sat 23rd - 12:15 Ladies' 3rd XI vs Thurrock Essex Prem Sand 12:15
Mar Sat 23rd - 15:30 Ladies' 4th XI vs Brentwood 3 Essex Div 2 Brentwood School 15:30
Mar Sat 23rd - 15:15 Ladies' 5th XI vs Redbridge & Ilford 2 Essex Div 2 Sand 15:15
Mar Sat 23rd - 15:15 Ladies' 6th XI vs Southend 2 Essex Div 3 Sweyne Park School 15:15
Mar Sat 23rd - 10:45 Ladies' 7th XI vs Wapping 8 Essex Div 5 Sand 10:45
Mar Sat 23rd - 15:15 Men's 1st XI vs Saffron Walden 1 East Prem Water 15:15
Mar Sat 23rd - 11:30 Men's 2nd XI vs Felixstowe 1 East 2S Felixstowe HC Astro 11:30
Mar Sat 23rd - 15:00 Men's 3rd XI vs Saffron Walden 3 East 4SE Joyce Frankland Academy 15:00
Mar Sat 23rd - 11:45 Men's 4th XI vs Chelmsford 5 East 6SE Water 11:45
Mar Sat 23rd - 11:45 Men's 5th XI vs Chelmsford 4 East 6SE Water 11:45
Mar Sat 23rd - 10:00 Men's 6th XI vs Witham 4 East 7SE Water 10:00
Mar Sat 23rd - 13:45 Mens Chelmsford Supervets vs Sevenoaks Old Oaks LHL SV1 Sand 13:45
Mar Sun 24th - 09:00 U10 Boys Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League Luxborough Lane 09:00
Mar Sun 24th - 09:00 U10 Boys Training Squad vs Multiple Teams Minis North Chelmer Park 09:00
Mar Sun 24th - 09:00 U10 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League Luxborough Lane 09:00
Mar Sun 24th - 09:00 U10 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini North CHC pitch 09:00
Mar Sun 24th - 11:00 U12 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League Luxborough Lane 11:00
Mar Sun 24th - 11:00 U12 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini League Luxborough Lane 11:00
Mar Sun 24th - 11:00 U12 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini North CHC pitch 11:00
Mar Sun 24th - 11:00 U12 Girls Training Squad vs Multiple Teams Essex Mini North CHC pitch 11:00
Mar Sat 30th - 12:00 Men's 7th XI vs Saffron Walden 8 10SE Saffron Walden County High School 12:00
Mar Sat 30th - 14:00 Men's Evergreens vs Hampstead and Westminster London GM LHL GMB Paddington Rec 14:00
August
Aug Sat 31st - 10:00 Ladies vs TBC Chelmer Cup Water 10:00
September
Sep Sun 1st - 10:00 Men vs TBC Chelmer Cup Water 10:00
Sep Sat 21st - 12:00 Ladies' 2nd XI vs Canterbury 2 East 1S Chelmer Park Pitch A 12:00
Sep Sat 21st - 15:45 Ladies' 3rd XI vs Upminster 2 Essex Prem Chelmer Park Pitch B 15:45
Sep Sat 21st - 16:00 Ladies' 4th XI vs Chelmsford 5 Essex Div 2 Chelmer Park Pitch A 16:00
Sep Sat 21st - 16:00 Ladies' 5th XI vs Chelmsford 4 Essex Div 2 Chelmer Park Pitch A 16:00
Sep Sat 21st - 11:15 Ladies' 6th XI vs Southend and Benfleet 3 Essex Div 3 Chelmer Park Pitch B 11:15
Sep Sat 21st - 14:00 Ladies' 7th XI vs Wapping 7 Essex Div 5 John Orwell Sports Centre 14:00
Sep Sat 21st - 14:00 Men's 1st XI vs Norwich City 1 East Prem Chelmer Park Pitch A 14:00
Sep Sat 21st - 16:00 Men's 4th XI vs Maldon 2 East 6SE Chelmsford County High School for Girls 16:00
Sep Sat 21st - 13:00 Men's 5th XI vs East London 7 East 6SE Mile End Stadium 13:00
Sep Sat 21st - 12:45 Men's 6th XI vs Tower Hamlets East 7SE Chelmer Park Pitch B 12:45
Sep Sat 21st - 14:15 Men's 7th XI vs Old Loughtonians 7 East 9SE Chelmer Park Pitch B CANCELLED
Sep Sat 28th - 15:15 Ladies' 1st XI vs Bromley & Beckenham 1 EHL East Chelmer Park Pitch A 15:15
Sep Sat 28th - 13:30 Ladies' 2nd XI vs West Herts 1 East 1S New Playing Field 13:30
Sep Sat 28th - 11:15 Ladies' 3rd XI vs East London 5 Essex Prem Chelmer Park Pitch B 11:15
Sep Sat 28th - 14:30 Ladies' 4th XI vs East London 6 Essex Div 2 Mile End Stadium 14:30
Sep Sat 28th - 10:00 Ladies' 5th XI vs Southend & Benfleet 2 Essex Div 2 Chelmer Park Pitch A 10:00
Sep Sat 28th - 12:00 Ladies' 6th XI vs Maldon 2 Essex Div 3 Maldon Town Sports and Social Centre 12:00
Sep Sat 28th - 12:45 Ladies' 7th XI vs Old Southendians 3 Essex Div 5 Chelmer Park Pitch B 12:45
Sep Sat 28th - 17:00 Men's 1st XI vs Saffron Walden 1 East Prem Chelmer Park Pitch A 17:00
Sep Sat 28th - 13:30 Men's 2nd XI vs Saffron Walden 2 East 2S Chelmer Park Pitch A 13:30
Sep Sat 28th - 11:45 Men's 3rd XI vs Waltham Forest 2 East 4SE Chelmer Park Pitch A 11:45
Sep Sat 28th - 14:30 Men's 4th XI vs Waltham Forest 3 East 6SE Walthamstow Academy 14:30
Sep Sat 28th - 14:45 Men's 5th XI vs Saffron Walden 5 East 6SE Chelmer Park Pitch B 14:45
Sep Sat 28th - 12:30 Men's 6th XI vs Saffron Walden 6 East 7SE Joyce Frankland Academy 12:30
Sep Sat 28th - 13:30 Men's 7th XI vs Old Southendians 5 East 9SE Old Southendian HC 13:30
Sep Sat 28th - 15:00 Mens Chelmsford Supervets vs Hampstead & W S/V LHL SV1 Paddington Rec 15:00
Sep Sun 29th - 10:00 U10 Girls Training Squad vs Essex Mini League Essex Mini League Hertford HC Astro 10:00
October
Oct Sat 5th - 14:00 Ladies' 1st XI vs Horsham 1 EHL East Broadbridge Heath 14:00
Oct Sat 5th - 13:15 Ladies' 2nd XI vs Blueharts 1 East 1S Chelmer Park Pitch A 13:15
Oct Sat 5th - 14:15 Ladies' 3rd XI vs Brentwood 2 Essex Prem Brentwood School 14:15
Oct Sat 5th - 11:00 Ladies' 4th XI vs Thurrock 2 Essex Div 2 Palmers College 11:00
Oct Sat 5th - 12:45 Ladies' 5th XI vs Southend 2 Essex Div 2 Chelmer Park Pitch B 12:45
Oct Sat 5th - 10:00 Ladies' 6th XI vs Wapping 7 Essex Div 3 Chelmer Park Pitch A 10:00
Oct Sat 5th - 12:00 Ladies' 7th XI vs Upminster 6 Essex Div 5 Emerson Park Academy 12:00
Oct Sat 5th - 11:30 Men's 1st XI vs Wapping 2 East Prem Chelmer Park Pitch A 11:30
Oct Sat 5th - 11:30 Men's 2nd XI vs Wapping 4 East 2S Lee Valley Hockey & Tennis Centre 11:30
Oct Sat 5th - 11:15 Men's 4th XI vs East London 6 East 6SE Chelmer Park Pitch B 11:15